Dovolenka Maurícius – exotická a očarujúca

Všetko, čo ponúka dovolenka Maurícius

dovolenka Maurícius

Dovolenka Maurícius neponúka len pieskové pláže a krištáľovo čisté more…

Maurícius je krajina, ktorá leží v Indickom oceáne východne od Madagaskaru. Je to ostrov, na ktorom žije niekoľko vzácnych a výnimočných živočíchov. Jeden z takýchto živočíchov bol aj vták Dodo. Jeho druh je už však vyhynutý. Názov Dodo, pochádza zo slova duodo, čo v preklade znamená „hlupák“. Tento vták nevedel lietať a živil sa len ovocím. Dovolenka Maurícius vám tak umožní pozorovať aj takéto skvosty zo sveta zvierat.

Táto krajina je úžasná aj vďaka svojej rôznorodosti obyvateľov, miestni tu hovoria niekoľkými jazykmi – angličtina, francúzština, kreolčina a ázijské jazyky. Už po prílete si môžete všimnúť Indov, Číňanov, Afričanov, Kreolov, ale aj Európanov. Maurícius je vulkanický ostrov. Je ideálny ako dovolenková destinácia – počasie je tu celoročne teplé a slnečné; celý ostrov obklopujú koralové útesy, perfektné pre vodné športy, hlavne potápanie a šnorchlovanie;  jeho pláže sú rajsky krásne, s bielym, čistým pieskom a priezračnou vodou priemernej teploty 26 °C. S ubytovaním na ostrove Maurícius nebudete mať problém. Nachádzajú sa tam rozsiahle hotelové komplexy, v rámci ktorých sú kúpeľné centrá, golfové ihriská, detské kútiky a iné, všetky s vysokým štandardom služieb.

dovolenka Maurícius

…ale aj nádherné prírodné zákutia

Okrem vylihovania na pláži, tento ostrov splní aj požiadavky náročnejších alebo aktívnejších dovolenkárov. Je tam možnosť športovania, turistiky alebo ľahších adrenalínových aktivít. Miestna kuchyňa je veľmi chutná. Je dôležité spomenúť však, že najčastejšie sa na jedálnych lístkoch objavujú jedlá z rýb a plodov mora, ryža, zelenina a tropické ovocie. Dovolenka Maurícius splní všetky vaše očakávania. Viac info nájdete na našom webe.

Komentovať