Manželské postele z masívneho dreva – pohodlné aj ekologické

 manzelske posteleManželské postele by sme pokojne mohli zaradiť k tým najdôležitejším kusom nábytku v našej domácnosti, ktorých kúpu treba naozaj dôkladne zvážiť a zainvestovať do nej o čosi viac peňazí, keďže podľa štatistík spánkom strávime približne až tretinu nášho života. Okrem oddychu sú však napr. podľa Feng Shui základom aj pre náš partnerský život.
Aké manželské postele sú však vhodné pre náš spánok a aké sú najnovšie trendy v tejto oblasti? Práve týmto dvom témam sa bude venovať náš dnešný článok.

Čo hovoria trendy?

Trendy pre manželské postele sa, rovnako aj pre ostatné druhy nábytku, momentálne nesú v znamení jednoduchosti a čistých línií. V kurze tak nie je žiadna prehnaná farebnosť či výzdoba postele.
Čo sa týka materiálov, v poslednej dobe sa stali mimoriadne obľúbenými manželské postele vyhotovené z kovu, laminátu a drevotriesky a to najmä pre svoju cenovú dostupnosť, avšak na popredných priečkach sa stále držia aj klasické postele z masívneho dreva. Práve tie si mnoho ľudí automaticky predstaví ako starodávne postele zo spální našich starých mám, avšak dnešný trh ich ponúka v už oveľa modernejších prevedeniach.

Kvalita, ktorú vám ponúknu iba manželské postele z masívneho dreva

Pokiaľ ide o kvalitu, manželské postele vyrobené z masívneho dreva asi len tak ľahko nič iné netromfne. Totižto, spĺňajú všetky vlastnosti, ktoré by kvalitná posteľ mala mať, akými sú napr. dlhá životnosť či žiadne vŕzganie (čo sa o iných materiáloch veľmi povedať nedá), ale tiež ponúkajú aj čosi navyše – absolútnu zdravotnú nezávadnosť a ekologickosť, čo je hlavne v dnešnej dobe obrovské plus.

Pohodlie nadovšetko

manzelske postelePre manželské postele a ich majiteľov je však asi najdôležitejšie pohodlie, ktoré im môžu ponúknuť počas hodín spánku. Tu treba dbať na to, aby okrem vyššie uvedených vlastností spĺňali aj ďalšiu podmienku a teda aby boli dostatočne priestranné pre dve osoby, ktoré na nej budú spať. Najčastejšie ich zoženiete v rozmeroch 160×200 cm, avšak ak chcete ešte väčšie pohodlie, manželské postele z masívneho dreva si dajte vyrobiť na mieru. To sa vám oplatí aj dizajnovo, aby posteľ dokonale zapadla do celkového dizajnu vašej spálne.

Komentovať