Maľovanie a stierkovanie nemusí zvládnuť každý

maľovanie a stierkovanieKeď sa povie maľovanie a stierkovanie domu či bytu, tak každý domáci kutil a trošku zručný človek si povie, že to určite zvládne sám. Veď, ktorý muž nikdy nemaľoval byt? A aj keby nemal skúsenosti, tak to nemôže byť nič zložité. Stačí si iba kúpiť farbu, valček a ostatné už pôjde samo.

Potom prichádza problém, aká farba je najvhodnejšia? Aký valček si kúpiť? Čo všetko ďalšie bude potrebovať? A v tejto chvíli si väčšina menej skúsených domácich majstrov uvedomí, že maľovanie a stierkovanie nie je také úplne jednoduché. Pokiaľ sa to stane, a skôr ako máte už presťahovaný všetok nábytok do stredu miestnosti a pozakrývaný, máte možnosť zavolať si profesionála bez akejkoľvek časovej ujmy.

Prečo zveriť maľovanie a stierkovanie profi firme?

maľovanie a stierkovanieHoci sa to na prvý pohľad môže zdať ako predražená služba, určite to tak nemusí byť. Pri profesionálnej službe máte dostatočnú garanciu, že maľovanie a stierkovanie prebehne presne podľa platných certifikovaných postupov a budú využité správne materiály.

Veď nie je horšia predstava, ako keď si krvopotne sám vymaľujete vlastný byt a farba sa začne čoskoro šúpať alebo strácať farebnosť z dôvodu zlej voľby materiálu, alebo technologického postupu. Okrem toho pri práci profi firmy, vám odpadajú aj problémy s upratovaním. Aj keď samozrejme určite neupracú tak, ako keď si upracete sami, ale určite je to veľkým plusom.

Podľa čoho spoznať kvalitnú maliarsku firmu?

Pri výbere konkrétnej firmy je potrebné si dopredu určiť kompletnú cenu za prácu a čo všetko táto cena obsahuje. Ideálne by mala obsahovať kompletne celú prácu, teda materiál, dopravu materiálu, vykonanie práce, ale aj upratovacie práce na záver a uloženie nábytku na pôvodné miesto.

A práve tu sa najčastejšie dostáva do konfliktu zhotoviteľ práce a jej zadávateľ. Preto je vždy dobré spísať si pred začiatkom práce zmluvu o vykonaní práce, alebo aspoň zoznam prác, ktoré budú dodané. Pokiaľ mate stále pochybnosti, neváhajte sa spýtať na referencie. Každý kvalitný dodávateľ sa určite rád pochváli svojimi úspechmi.

Takže pevné nervy pri maľovaní a moja rada je jednoduchá. Spoľahnite sa radšej na profesionálnu firmu a ušetrite si nervy a aj dodatočné náklady. Ak by ste predsa len chceli všetk zvládnuť svojpomocne, tak platí zásada, že do kvalitných produktov sa investovať oplatí. Môžete vyskúšať napr. produkty San Marco.

Komentovať