Maľovanie bytu hravo zvládnete aj vy

Rekonštrukcia bytu sa blíži ku koncu a vám už ostávajú len tie príjemnejšie práce akými je maľovanie stien, zariaďovanie a dekorovanie. Maľovanie bytu netreba podceňovať, pretože vhodne zvolenými odtieňmi si môžete priestor nielen zútulniť, ale aj opticky zväčšiť či predĺžiť. Farby dokážu hotové zázraky a na ich výbere si preto treba dať naozaj záležať. Maľovanie bytu dokonca nemusíte zveriť ani odborníkovi, pretože ho hravo zvládete aj sami a za ušetrené peniaze na maliarovi si radšej kúpte kvalitnejšiu farbu, ktorá vám na stenách vydrží v perfektnom stave o nejaký ten rok dlhšie. Ponuka farieb je natoľko pestrá, že uspokojí aj toho najnáročnejšieho zákazníka.

malovanie bytu

Zjednodušte si maľovanie jednoduchými pomôckami.

Maľovanie bytu – nezanedbajte prípravu!

Maľovanie bytu nemusí byť utrpením, stačí ak si všetky kroky dôkladne premyslíte a naplánujete. Najčastejšiu chybu robia ľudia už na začiatku a to tú, že zanedbávajú alebo úplne odfláknu prípravu, ktorá je nesmierne dôležitá. Dajte si záležať na tom, aby ste miestnosť čo najviac vypratali a príliš ťažký nábytok prekryte fóliou. Dôkladne pozakrývať a prelepiť však treba aj podlahu, okná, zárubne, dvere a vypínače, vďaka čomu si ušetríte kopec upratovania keď s maľovaním skončíte. Namiesto čistenia a zoškrabávania farby z podlahy len odstránite fóliu a máte hotovo. Týmto krokom si čas maľovania skrátite minimálne o polovicu.

maľovanie bytu

Uľahčiť maľovanie ťažšie prístupných miest sa dá rôzne.

Maľovanie bytu a farby

Keď kupujete farbu, snažte sa vybrať nejakú kvalitnú. Myslite na to, že by mala vydržať na stene niekoľko rokov v perfektnom stave, preto ak neplánujete maľovanie bytu každý rok, investujte do kvality. Skvelou voľbou sú napríklad umývateľné  a oderuvzdorné farby, ktoré sú nesmierne odolné a na maľovanie vám zväčša vystačí len jedna vrstva. Výhodou je aj to, že ich v prípade potreby ľahko umyjete vodou, takže sú ideálne predovšetkým do zaťažovaných miestností akými je predsieň, kuchyňa, kúpelňa či obývačka. Pozornosť venujte aj vhodnému odtieňu. Vyhnite sa radšej výrazným farbám a voľte neutrálne odtiene, ktoré sa vám ani za pár rokov nezunujú a navyše váš interiér zútulnia.

Komentovať