Maledivy trošku inak ako ich poznáte

Luxusné bungalovy, piesočnaté pláže a tyrkysovo modré more robia z Maledív vysnívanú dovolenkovú destináciu a jedno z najkrajších miest pre trávenie dovolenky.  Často si ich ako dovolenkovú destináciu vyberajú práve čerství novomanželia z dôvodu, že z ostrova viac menej nie je kam utiecť. Hovorí sa tiež, že okrem ležania na pláži, popíjania kokosového mlieka a pozerania západu slnka tam nie je čo robiť. Po pár dňoch strávených na ostrovoch vám teda hrozí, že by ste sa mohli začať nudiť. Je to ale skutočne tak? Je síce pravda, že Maledivy sú spojené práve s relaxom, ale my sme sa pozreli na to, čo sa dá ešte okrem vylyhovania na tomto pozemskom raji robiť, ak chcete počas svojej dovolenky zažiť aj trošku dobrodružstva.

Maledivy

Luxusné bungalovy, piesočnaté pláže a tyrkysovo modré more robia z Maledív vysnívanú dovolenkovú destináciu.

Potápanie a šnorchlovanie na Maledivách

Možno ste ani len netušili to, že Maledivy sú jednou z vedúcich destinácii v potápaní a šnorchlovaní na Zemi. Ak ste vždy snívali o tom, že si jedného dňa vyskúšate potápanie alebo šnorchlovanie, ale nikdy ste sa k tomu na žiadnej z vašich predošlých dovoleniek neodhodlali, Maledivy sú miestom, kde by ste si to mali určite vyskúšať. Prečo práve tu? Na Maledivách sa totižto nachádza veľa cenovo dostupných potápačských centier, kde si môžete potápanie vyskúšať aj keď nie ste certifikovaný.  A verte nám, že to potápanie tam stojí skutočne zato a to dokonca aj pre skúseného potápača. Maledivy vám okrem kryštáľovo čistého mora ponúkajú skutočné nádherný podmorský svet. Budete mať možnosť vidieť nielen morské korytnačky a morských koníkov, ale aj veľa iných podmorských živočíchov. A keďže more je tu veľmi teplé, nebudete potrebovať ani žiadny potápačský oblek.

 

Maledivy a podmorský svet

Na Maledivách na vás čaká skutočne nádherný podmorský svet.

Surfovanie a pádlovanie

Druhou športovou aktivitou, ktorú môžete po potápaní a šnorchlovaní na Maledivách praktizovať je určite surfovanie. Cinnamon Dhonveli je jedným z najlepších ostrovov na svete a každoročne láka top surférov z celého sveta. Nachádza sa tu však aj veľa iných ostrovov, kde si môžete surfovanie vyskúšať aj keď nie ste profík. Druhou skvelou možnosťou, ktorú Maledivy poskytujú, ak vás práve surfovanie neláka, je pádlovanie. Veľa ostrovov je tu obklopených pokojným plytkým morom, ktoré je tak priezračné, že pri pádlovaní môžete vidieť plávať rybky priamo pod vašou doskou. Po takto náročnom dni, strávenom či už potápaním alebo surfovaním, vám bude stačiť ukončiť deň už len skvelou masážou a počúvaním ukľudňujúcej hudby.

Pádlovanie na Maledivách

Maledivy sú skvelou destináciou nielen na potápanie, ale aj surfovanie či pádlovanie.

Návšteva miestnych obyvateľov na Maledivách

Verte či neverte, Maledivy nie sú opustené a na ostrovoch, ktoré nie sú súkromné celoročne žijú ľudia, ktorí na ostrovoch väčšinou aj pracujú. Možno budete prechádzkou na týchto ostrovoch prekvapení, pretože tu nájdete všetko potrebné, čo na život potrebujete a to dokonca aj školy či banky. Ak teda budete bývať na súkromnom ostrove uistite sa, že si urobíte aj exkurziu a navštívite miestne komunity, ktoré používajú na presúvanie loďky asi tak, ako my autá. Nezabudnite však svoje oblečenie prispôsobiť moslimskej kultúre.

 

Komentovať