Maledivy pútajú pozornosť uprostred Indického oceánu

Maledivy si každý jeden turista zamiluje na prvý pobyt. V prípade týchto ostrovčekov sa jedná o širokú paletu možností, ktorými sú tak svetoznáme. Exotika, ktorá vás chytí a nepustí natoľko, že budete o tejto destinácii snívať ešte aj mesiace po jej návšteve. Maledivy sa skladajú z približne 1100 malých ostrovčekov, ktorých veľkosť nie je o nič väčšia, ako je veľkosť dedín na Slovensku. Množstvo z nich je neobývaných, čo je lákadlo, pre ktoré sa oplatí zainvestovať do plavby loďou. Vďaka tomu získate neobyčajnú príležitosť užiť si kúsok nedotknutej prímorskej prírody a skvelé miesto pre dokonalý relax.

Maledivy

Dovolenka snov.

Maledivy ponúkajú tú pravú exotiku

Maledivy okrem nedotknutých častí súostrovia ponúkajú aj oblasti, ktoré sú výlučne pre turistov, s množstvom hotelov a reštaurácií či bazénmi. Nakoľko nejde o klasickú európsku dovolenku, je potrebné rátať s istými rozdielmi. Prvým takým podstatným je fakt, že sa odporúča dodržiavať miestne zvyky, ktoré majú súvis s náboženstvom. Islam vyžaduje, aby ženy mali zahalené ramená, prsia aj brucho. Preto netreba dráždiť miestne obyvateľstvo, pre ktoré by to znamenalo vyjadrenie neúcty. Existujú tu dva druhy pláží. Prvým sú lokálne, a druhým turistické pláže, kde existuje väčšia voľnosť a sloboda.

Maledivy

Skutočný raj na zemi.

All inclusive sa oplatí

Či už idete do dovolenky s tým, že si zakúpite rovno aj možnosť stravovania vo vybranom hoteli alebo si radšej riešite stravu na vlastnú päsť, je dobré brať na ohľad možnosti na ostrove. Maledivy nie sú zrovna rajom pre samostravovateľov. V potravinách nájdete viac menej len konzervy a dovážané potraviny z obrovských diaľok. Tým trpí kvalita potravín a ich ceny sú aj kvôli tomu vyššie. Preto je dobré zajednať si ubytovanie rovno aj so stravovaním. O to viac sa budete môcť sústrediť na váš relax. A varia tu naozaj výborne. Čerstvé ryby a jedlá s použitím kokosu sú vždy zárukou spokojnosti každého gurmána. Maledivy sú skrátka exotikou, do ktorej sa radi zakusnete.

Komentovať