Maledivy majú Male aj divy

Neboli by ste prví, ak by ste uvažovali o prepojení svojej dovolenky na dvoch známych turistických destináciách. Geografická blízkosť Srí Lanky a Maldív, rovnaké podnebie a rovnaké obdobie hlavnej turistickej sezóny k tomu napáda. A je to aj v ponuke mnohých cestoviek. Relaxovať na bielych plážach Maldív a spoznať exotickú prírodu a kultúru ostrova Srí Lanka v rámci jednej dovolenky. Cena takéhoto rekreačného pobytu  bude výrazne nižšia ako keby ste sa rozhodli stráviť dovolenku v každej krajine zvlášť. Obe krajiny sú od seba vzdialené len hodinu a pol letu.

Maledivy

Romantika ako vyšitá.

Maledivy sú oficiálne Maldivskou republikou

Maledivy (alebo správnejšie Maldivy) sú  ostrovnou republikou v Indickom oceáne. Vyhľadávanú turistickú destináciu  buduje okolov 19 korálových atolov, v ktorých sa vyskytuje viac ako tisíc malých ostrovčekov. Z nich je trvale obývaných len niečo cez dvesto.  Povrch týchto ostrovčekov je plochý a nikde nepresahuje výšku troch metrov. Keďže koralové vápence  sú veľmi vodo priepustné, Maledivy trpia nedostatkom prameňov pitnej vody.

Hlavným mestom je Male

Prečo sa vybrať na dovolenku práve na Maledivy, čo všetko sa tam dá vidieť a ako tráviť dovolenkový pobyt? Maledivy ponúkajú vďaka svojim ostrovčekom s belostnými plážami, pokojnou tyrkysovou vodou, bohatému podmorskému životu s pestrofarebnými korálmi a výbornému štandardu hotelových rezortov ideálne podmienky pre pokojnú exotickú dovolenku.  Charakteristické sú lagúny s priezračnou vodou lemované palmami a tropickou vegetáciou. Väčšina ostrovov je obklopená koralovými útesmi s množstvom útesových rýb a podmorskej flóry, ktoré poskytujú skvelé podmienky pre rekreačné potápanie.

Maledivy

Milovníci potápania si prídu na svoje.

Exotická romantika, rybolov, potápanie aj masáže

Zaujímavým zpestrením dovolenky môže byť prehliadka niektorého z obývaných ostrovčekov. Môžete si zarybárčiť či relaxovať na masážnom stole v miestnych kúpeľoch. Ak si na to trúfate, tak sa tu dá vyskúšať  niektorý z vodných športov, alebo sa vydať na romantickú plavbu pri západe slnka spojenú s pozorovaním delfínov. Maledivy sú vďaka fantastickej viditeľnosti a teplote morskej vody, rozmanitosti podmorskej flóry, fauny a nespočetnému množstvu vhodných lokalít, doslova potápačským rajom.

Komentovať