Magnetická stavebnica je zábava pre celú rodinu

Nie je to len o magnetoch na chladničke. Aj úplne obyčajná magnetická tabuľa či magnetická stavebnica dokáže vytvoriť na detských tvárach smiech. Každý z nás sa pýtal, ako je možné, že obrázok, ktorý sme na tabuľku namaľovali, sme jedným pretiahnutím posúvatka dokonale zmazali. Dnes už existujú rôznorodé magnetické hračky, ktoré sú k dostaniu aj na slovenskom trhu, a patria do kategórie tzv. chytrých hračiek. Okrem magnetov na chladničku môžeme zaobstarať deťom napríklad magnetické stavebnice, ktoré rozvíjajú kreativitu detí a fascinujú ich svojou dokonalosťou.

magnetická stavebnica

Magnetická stavebnica baví celú rodinu.

Magnetická a zároveň ekologická ?

Áno, dnes už existuje aj drevená magnetická stavebnica vyrobená z ekologických materiálov a netoxických farieb. Vo vnútri každého bloku je neviditeľne ukrytý magnet, ktorý robí z obyčajnej stavebnice neobyčajnú. Jednotlivé bloky sa na seba dajú naklikávať v rôznych smeroch a to umožňuje postaviť z nej takmer hocičo. Stačí len pustiť uzdu fantázii. Stavebnica rozvíja kreativitu, predstavivosť a jemnú motoriku. Nesmieme tiež zabudnúť na rôzne magnetické mapy či magnetické dosky napríklad so zvieratkami. Fascinujúci je aj magnetický piesok, plastelína, či magnetické guličky. Magnetická hračka rozvíja u vašich detí kreativitu i logické myslenie. Fascinuje ich, že môžu ovládať vlastnými ručičkami geomagnetickú silu. Deti sú týmto spôsobom vzdelávané aj v predmete, ako je fyzika. Pre dieťa je hra úplne spontánna a prirodzená činnosť a môže slúžiť aj na rozpoznanie vývojového štádia u detí.

Magnetická stavebnica je skvelá hračka pre deti.

Na bezpečnosti záleží

Magnet je veľmi malá vec. Je potrebné vyberať také hračky, ktoré spĺňajú prísne normy na bezpečnosť. Nemali by sa z hračiek uvoľňovať veľmi malé časti. Vždy je dôležité dbať na to, pre aký vek detí je hračka vyrobená. Prezrite si všetky možnosti, ktoré máte a zvážte, či vaše dieťa spadá do danej vekovej kategórie. Niektoré hračky nie sú vhodné pre malé deti, pretože môže dôjsť k prehltnutiu malých častí, čo môže mať fatálne následky. Hra je vnímaná ako činnosť pre radosť a zábavu, ale aj ako vzdelávacia aktivita. Rozvíjajte preto zručnosti a schopnosti vašich detí, ale s ohľadom na ich bezpečnosť.

Komentovať