Magický kinetický piesok – hračka, ktorá poteší každé kreatívne dieťa

Dnes môžete čoraz častejšie počuť o tzv. kinetickom piesku, ktorý žne u detí aj dospelých obrovský úspech a to právom. Je to taký malý zázrak a deti sa s ním vedia hrať hodiny a na rozdiel od ostatných hračiek ich ani po čase hra s ním neomrzí. Kinetický piesok je veľmi príjemný na dotyk, ľahko sa tvaruje, pri modelovaní sa nedrobí, nie je mastný, nelepí sa a nezostáva na rukách. Navyše je veľmi ľahko umývateľný vodou a môžete sa s ním opakovane hrať. Pokiaľ stále váhate, aký darček kúpiť vašim deťom, kinetický piesok je nato ako stvorený. Je doslova čarovný, pretože vynikajúco drží svoj tvar, dá sa krájať a dokonca sa aj sype.

kinetický piesok

Kinetický piesok je veľmi príjemný na dotyk a ľahko sa tvaruje

Terapia pomocou kinetického piesku

Deti milujú kinetický piesok, pretože sa s ním dokážu naozaj super vyhrať. Nezašpinia si ruky a pri hre môžu rozvíjať svoje zručnosti a fantáziu. Podporuje rozvoj jemnej motoriky a rozvíja kreativitu. V podstate je to takmer sto percentný prírodný piesok (obsahuje 98% piesku), no jeho tajomstvo sa ukrýva práve v tých 2 percentách, ktoré mu dodávajú skvelé vlastnosti. Kinetický piesok je hygienický, netoxický, ekologický a vhodný aj pre alergikov. Je to jednoducho perfektný modelovací materiál vhodný pre deti aj dospelých, školy aj bežné domácnosti a dokonca ho odporúčajú aj na terapeutické aktivity, keďže pôsobí antistresovo. Pokiaľ sa piesku raz dotknete, budete sa k nemu vždy vracať.

kinetický sneh

Kinetický piesok nie je ani mastný ani nezanecháva žiadne škvrny

Kinetický piesok ako dar

Detské topánky sú možno praktickým darčekom, no dieťaťu veľkú radosť neurobia. Hojdačka či šmýkačka sú už o niečo lepšie, no je finančne náročnejšie zadovážiť ich, hlavne ak máte kupovať viacero darčekov naraz. Darujte kinetický piesok a sami sa presvedčíte, že lepší darček ste už vymyslieť ani nemohli. Deti sa s pieskom prehrajú aj niekoľko hodín vkuse a vy sa nemusíte báť, že by vám s ním zašpinili stôl či dokonca vašu sedačku, pretože kinetický piesok nie je ani mastný ani nezanecháva žiadne škvrny – jednoducho ideálna „hračka“ pre malé aj veľké deti.

Komentovať