Lyžiarske výcviky v okolí Malej Fatry

Lyžiarske výcviky sú vynikajúcim výletom pre školákov, kedy okrem okolia spoznávajú aj priateľov a samých seba. Výlety, ktoré organizuje škola sú rovnako dôležité ako samotný priebeh vyučovacích hodín. Deťom to síce pripadá ako nejaká forma dovolenky, no prechádzajú aj školou života, ktorá prichádza bez varovania. Je to ale skvelé obdobie, kedy sa deti vybláznia, či už guľovačkou v snehu, alebo ponocovaním na izbách, hraním rôznych spoločenských hier. Lyžiarske výcviky sú vždy spojené so smiechom a radosťou a tak to má byť.

Lyžiarske výcviky

Lyžiarske výcviky to je sneh, zábava a zážitky.

Malá Fatra

Malá Fatra je slovenské pohorie, ktoré je štvrté najvyššie. Nachádza sa v Žilinskom kraji a je obľúbeným miestom okrem iného aj pre školské lyžiarske výcviky. Malá Fatra je súčasťou slovenských prírodných krás, ktoré je priam nutné navštíviť. Napriek tomu sa tam mnohí až do dospelosti nedostanú, preto lyžiarske výcviky deťom poskytujú túto jedinečnú možnosť. Nachádza sa tam niekoľko vrcholov s dokonalým okolím a podmienkami na lyžovanie, ale aj hravé sánkovanie či guľovačku. Každý lyžiarsky výcvik, teda samotný výlet zahŕňa aj plán spoznávania okolia, návštevy okolitých miest a atrakcií ako sú jaskyne, lesy, plavby loďou, spoznávanie fauny a flóry, návštevy rôznych hradov a zámkov a mnohé ďalšie. Je dobre známe, že škola života je rýchlejšia a dlhodobejšia, než škola z učebníc a zemepis takýmito školskými výletmi zvládne každé dieťa úplne hravo. Galérie ponúkajú čo-to z histórie mesta Žilina a jeho okolia. Folklór je v tomto okolí stále zachovaný pomerne dobre a niektoré deti si dokonca môžu vyskúšať kroj alebo rovno ľudové tance. Tradičné jedlo podávané v tejto lokalite je taktiež skvelou zárukou vynikajúceho školského výletu. 

Lyžiarske výcviky

Deti sa dokážu veľmi rýchlo naučiť lyžovať.

Lyžiarske výcviky už na základnej škole

Hovorí sa, čím skôr sa deti naučia lyžovať (alebo bicyklovať či plávať), tým lepšie. A je to skutočne tak. Len málokto, kto sa nenaučil v detstve lyžovať, sa k tomu v dospelosti vráti. Je to preto, že s pribúdajúcim vekom nám pribúda aj väčšia zodpovednosť, obavy či strach z možných následkov. Doprajme preto našim deťom tento jedinečný zážitok počas školských čias.

Komentovať