Luxusné kuchyne ponúkajú mnoho výhod

Luxusné kuchyne nájdete dnes nielen v obrovských domoch a vilách. Luxusná kuchyňa sa môže nachádzať aj v priestrannom byte alebo lofte. Základným spoločným znakom pre luxusné kuchyne však ostáva priestor. Na veľkej ploche zvyčajne nájdete množstvo spotrebičov na všetky možné činnosti.

V kuchynskej linke býva okrem štandardných spotrebičov ako sporák, chladnička, mikrovlnná rúra a umývačka riadu aj grill, wok, teppanyaki grill a iné špecializované spotrebiče. Aj štandardné spotrebiče sa však nevyhnú puncu luxusu a často bývajú zdvojené alebo inak vylepšené. Štandardom sú napríklad dve chladničky, z ktorých je jedna prispôsobená na skladovanie ovocia a zeleniny a ta druhá nastavená na nižšiu teplotu na skladovanie krátkodobých potravín. Luxusné kuchyne zvyčajne obsahujú aj špeciálnu chladničku na vína a iný alkohol.

Luxusné kuchynské linky bývajú zväčša zhotovené z exotických drevín. Na pracovnú plochu sa používa mramor alebo výberový kameň, z ktorého môže byť vymodelovaný aj dres. Veľké luxusné kuchyne majú vo svojom strede pracovný ostrovček, ku ktorému zvyčajne patria aj barové stoličky a priestor sa používa napríklad na rýchle raňajky.

luxusné kuchyne

Moderné a luxusné kuchynské linky

Luxusné kuchyne a osvetlenie

Základný prvkom, ktorý dotvára atmosféru pre luxusné kuchyne je osvetlenie. To sa inštaluje špeciálne tak, aby podporilo rodinné prostredia a z kuchyne vytvorilo miesto, kde sa budú priatelia radi stretávať pri spoločnej príprave jedál. Samostatne osvetlené sú všetky pracovné plochy, svoje osvetlenie má aj kuchynský ostrovček. Luxusným kuchyniam však zvyčajne dominuje veľký luster umiestnený buď nad pracovný ostrov alebo do stredu kuchyne.

Príroda vo vnútri

Ako protiklad všetkým lesklým, skleneným a kovovým plochám sa vo veľkých kuchyniach často používajú prírodné prvky. Luxusné kuchyne sa vyznačujú množstvom zelene, či už sa jedná o kvetinovú výzdobu, ktorá môže byť stála či dočasná alebo o črepníky s čerstvými bylinkami či kríčkovou zeleninou. Takéto pestovateľské miesta bývajú rafinovanie zabudované do kuchynskej linky tak, aby zjednotili a doplnili dizajn. Pestovanie citrónov alebo limetiek tiež nie je ničím výnimočným v luxusných kuchyniach.

luxusné kuchyne

V luxusnej kuchyni nesmú chýbať čerstvé bylinky

Komentovať