Lustre sa hodia aj do vašej domácnosti

Luster MBSun.cz

Luster Adel – MBSun.cz

Lustre sú osvetlením, ktoré je prominentným príslušenstvom dizajnu domova už mnoho rokov. Kedysi boli veľké kryštálové lustre umiestňované vo veľkých vstupných halách a v jedálňach, a boli akousi značkou luxusu. Dnes sú však rôzne lustre dostupné takmer každému a v rôznych veľkostiach, z ktorých si môžete vybrať luster i vy do vašej domácnosti.

Nakupovanie lustrov však môže byť trošku náročné, hlavne ak neviete aký typ sa do vašej domácnosti hodí a či vôbec.

 Ako a podľa čoho vybrať luster?

Najskôr si čo to zistite o lustroch, prečítajte si online alebo sa spýtajte u autorizovaných predajcov, či dizajnérov. Môžete tiež osloviť interiérové štúdio, kde vám poradia na základe vašich požiadaviek nie len s tým, aký luster sa k vám domov hodí, ale s celým interiérom.

Zhodnoťte, v akom štýle chcete mať zariadené miestnosti vo vašom príbytku, a na základe toho môžete zistiť, či sa do tej ktorej miestnosti hodí luster alebo iné osvetlenie.

Ak máte tradičný, jednoduchý a klasický štýl nábytku, môžete zvoliť lustre s ozdobnými detailmi a ornamentmi. Naopak, ak máte domov usporiadaný v modernom štýle, možno dokonca niektoré kúsky nábytku až priam extravagantné, zvoľte lustre jednoduché a s čistými líniami.

Pri inštalácii nových svietidiel najskôr vyberte umiestnenie. Označte miesto a postupujte podľa návodu a pokynu výrobcu. Ak ste ešte pred tým nepracovali s elektroinštalačným materiálom, tak si na pomoc radšej zavolajte elektrikára. Bezpečnosť by mala byť vždy na prvom mieste.

Lustre MBSun.cz

Luxusný luster Belma – MBSun.cz

 Do ktorej izby dať aký luster?

Vzhľadom k dostupnosti rôznych veľkostí a štýlov, sa dnes lustre hodia aj do spální a obývacích izieb. Lustre vytvárajú príjemnú atmosféru v každom priestore. Lustre s dizajnom malých sviečok sa perfektne hodia napr. do spálne – teplé a romantické osvetlenie dotvára tú optimálnu atmosféru určenú pre túto miestnosť. Ak chcete použiť luster do kuchyne, veľmi dobre sa tam hodia pevné, železné lustre, ktoré v kombinácii s drevom v kuchyni vytvárajú moderný šmrnc. Menší luster sa dokonca hodí aj do kúpeľne, čo pôsobí veľmi luxusne a elegantne.

Lustre MBSun.cz

Luxusný luster Saray – MBSun.cz

Komentovať