Lustre rozsvietia naše domácnosti

Osvetlenie je dôležitou súčasťou každej domácností. Ak ho nemáme dostatok, či je to svetlo denné,alebo umelé,ovplyvňuje  to našu náladu .V priestore vhodne osvetlenom sa budeme cítiť dobre a budeme pozitívne naladený. Lustre patria medzi praktické doplnky každého interiéru, ktoré spĺňajú nielen funkciu osvetlenia našich príbytkov, ale v prípade správneho výberu budú aj dekoračnou ozdobou.

Lustre musia ladiť so štýlom zvoleným v domácnosti

Lustre patria medzi praktické doplnky každého interiéru.

Lustre musia ladiť so štýlom zvoleným v domácnosti

Lustre je potrebné zosúladiť na základe nami už zvoleného štýlu, v ktorom máme zariadenú našu domácnosť. Starožitné, či tradičné lustre sú vhodné v prípade vidieckeho, rustikálneho, alebo vintage štýlu. Moderné dizajnové lustre zostavené v kombináciách chrómu, kryštálov, či koralov vyrábaných z akrylu zase do moderného štýlu. Takéto lustre pôsobia neskutočným a luxusným dojmom a v prípade že sa pre ne rozhodnete, nezabúdajte na to, že doplnkové svietidlá by už mali byť jednoduchšie, nenápadnejšie.

Starožitné, tradičné lustre

Starožitné, či tradičné lustre sú vhodné v prípade vidieckeho, rustikálneho, alebo vintage štýlu v domácnosti.

Lustre a ich rozmiestnenie

Samozrejme dôraz treba klásť aj na rozmiestnenie  lustrov do izieb v byte, či dome, ich veľkostí a sily svietenia. Napríklad do obývačky volíme veľký výrazný luster, ktorý nám miestnosť dokonale osvieti.V obývačke budete zrejme používať aj iné doplnkové zdroje svetla ako napr.lampy, ktoré rozumne rozmiestnite po izbe, nakoľko jeden luster v prípade, že máte veľkú obývačku nebude dostačujúcim svietidlom. Kuchyňa vyžaduje ostré svetlo hlavne na priestor nad pracovnou doskou kuchynskej linky a taktiež nad jedálenským stolom.V spálni je potrebné mať jeden hlavný zdroj svetla, ktorý osvieti celú miestnosť a stolné lampy na nočných stolíkoch v prípade, že si chceme pred spaním prečítať dobrú knihu.V detskej izbe je tiež dôležité jedno hlavné osvetlenie na celú miestnosť, ktoré doplníme nočnou lampičkou,ktorá má tlmené svetlo, pri ktorej sa dieťaťu číta rozprávka na dobrú noc, prípadne pri nej aj zaspáva a na písací stôl lampou, najlepšie s motívom obľúbenej detskej postavičky, ktorú dieťa používa na učenie.

originálne dekoratívne lustre

Ak túžite po originálnom lustri, môžete si ho vyrobiť aj doma.

Vyrobte si originálny luster

Ste kreatívny, stále by ste niečo vyrábali a váš domov je plný vašich výtvorov? Skúsili ste si niekedy vyrobiť  luster? Ak máte šikovné ruky, nebude to pre vás žiadny problém. Stačí nafúkať balón, zavesiť na nitku, háčkované dečky dostatočne natrite lepidlom a priložte na balón. Keď lepidlo zaschne, stačí prasknúť balón, rozstrihnúť poriadny otvor, aby sa tam zmestila objímka so žiarovkou a dôkladne zašite. Vytvoríte tak originálny luster, ktorý nikde nekúpite a ktorý zaujme každého.

Komentovať