Ľudia milujú vintage štýl!

Čaro dnešnej doby je v tom, že si svoje bývanie môžete zariadiť presne podľa vlastných predstáv a to bez obmedzení. Naši rodičia nemali ani zďaleka taký bohatý výber nábytku a interiérových doplnkov ako máme my, preto ich domov vyzeral ako domov každého druhého majiteľa domu. My si ale môžeme vyberať z rôznych štýlov bývania. Moderný, retro, vidiecky, minimalistický, bohémsky, vintage a mnohé iné – záleží len na vás, pre ktorý z nich sa rozhodnete. Obzvlášť obľúbený medzi ľuďmi je práve vintage štýl a to nielen pri zariaďovaní interiéru, ale aj v móde. Ak si svoje bývanie zariadite vo vintage štýle, môžete si byť istí, že ním ohúrite každú vašu návštevu a to nielen mladú, ale aj staršiu generáciu.

vintage štýl

Vintage štýl si mnohí rýchlo obľúbia

Vintage štýl – cestovanie v čase

Význam anglického slova vintage znamená niečo historické a klasické, pričom sa ním označujú veci „staré a dobré“. Je to návrat k módnym trendom a dizajnu 30. a 70. rokov, takže určite nečakajte nič také ako moderný hranatý nábytok z laminotriesky. Vintage štýl je symbolom kvalitných materiálov akým je masívne drevo, kov, sklo či keramika a čo je najdôležitejšie, na veciach musí byť vidieť zub času. Rôzne praskliny, opadávajúca farba a hrdza prezradia o danom predmete, že už má niečo za sebou – má vlastnú históriu a ducha. Ak vás vintage štýl očaril a chcete si v tomto duchu zariadiť svoj domov, snažte sa nájsť zaujímavé vintage kúsky a to nielen nábytok, ale aj doplnky, ktoré to krásne doladia.

vintage štýl

Vintage štýl zdôrazníte aj jedinečnými doplnkami

Vintage štýl u babky v skrini

Ľudia však pri zariaďovaní interiéru vo vintage štýle robia chybu a to takú, že si vintage predmety kupujú v obchodoch. Nové, čisté a dokonalé, no ako sa hovorí – popri vintage to ani nešlo. Ak chcete naozaj autentické vintage doplnky či nábytok, jediná a najlepšia možnosť je navštíviť nejaký miestny bazár alebo ešte lepšie – babičku. Žasli by ste aké skvosty sa skrývajú v skriniach našich babičiek (dokonca aj samotná skriňa je hotový poklad). Vyšívané obrúsky, obliečky, vankúše, porcelán či rôzne vázičky, svietniky, hodiny a množstvo ďalších nádherných vecí. To je skutočný vintage štýl. Starý a nenapodobiteľný. A tak by malo vyzerať aj vaše bývanie, ak ste si vintage štýl zamilovali.

Komentovať