Lovecký nôž sa dá vyrobiť na mieru

Lovecké nože, ako už zo samotného názvu vyplýva, slúžia hlavne na lovenie a na pobyt v prírode. Pri  správnom výbere loveckého noža je dobré položiť si niekoľko otázok. Chceme mať lovecký nôž zatvárací alebo pevný? K akým činnostiam a hlavne k čomu budeme nôž používať? A ako často to bude počas roka? Základné parametre pre správny výber poľovníckych nožov sú čepeľ a rukoväť. Čepeľ by mala byť vysoko odolná proti opotrebeniu a vyrobená by mala byť z kvalitnej zliatinovej nerezovej ocele. Rukoväť môže byť drevená, alebo z kosti. V súčasnej dobe sa používajú na rukoväte nožov materiály ako je guma alebo plast. Sú odolnejšie a lepšie sa držia. Vyberať si môžete lovecké nože od popredných domácich i svetových výrobcov.

nôž

Lovecký nôž sa dá vyrobiť na mieru.

Originálny lovecký nôž

Existuje skupina zručných remeselníkov nožiarov, ktorí sa špecializujú na výrobu nožov. Aj tých určených na lov a pobyt v prírode. Dá sa povedať, že každý ich výrobok je svojím spôsobom originál. Nožiari venujú prvoradú pozornosť kvalite použitých materiálov, originálnemu alebo ojedinelému dizajnu a prvotriednemu spracovanie často s umeleckým stvárnením. Objem práce a vložené invencie remeselného výrobcu sú na takomto výrobku vidieť. Samozrejme, že sa to tiež prejaví na cene takýchto nožov. Priamo od nožiarov máme možnosť zaobstarať si nože nielen na mieru a originálneho prevedenia, ale najčastejšie tiež z materiálov podľa najnovších trendov.

nôž

Nádherný handmade nôž. Čo poviete?

Na čo sa sústrediť pri výbere loveckého noža?

V prípade, že sa rozhodneme kúpiť si nôž továrenskej výroby, potom volíme radšej nôž strednej a vyššej cenovej kategórie. Od výrobcu s rozhodne spoľahlivou a osvedčenou značkou. Ak sa rozhodneme pre nôž od remeselného nožiara, potom je dobré zaujímať sa predovšetkým o druh použitej ocele na čepeľ. Prednosť dáme čepeli kovanej. Vyskúšame si ostrie, či doslova „holí“. Venujeme tiež pozornosť použitému materiálu na rukoväť, vrátane jej veľkosti. Rukoväť loveckého noža by mala byť dostatočne veľká k dobrému a istému uchopenie rukou.

Komentovať