Lodičky sú základ šatníka každej jednej ženy

Určite každá milovníčka dámskych topánok s nami bude jednoznačne súhlasiť, ak povieme, že lodičky sú neodmysliteľnou súčasťou dámskeho šatníka , podobne ako nesmrteľné džínsy či biela dámska košeľa. Dámske lodičky sú jednoducho kráľovné medzi topánkami, ktoré robia ženu sebavedomejšou, dodávajú jej sexepíl a zvodnosť. Ich výhodou je aj to, že pristanú každej jednej ženskej postave, pretože opticky predlžujú a zoštíhľujú nohy. Práve kvôli tomu patria bezpochyby k najobľúbenejším druhom dámskych topánok. Obľúbené sú však nielen u žien ale i u mužov, ktorých ženy v lodičkách priťahujú oveľa viac ako tie v teniskách. Vo vašom botníku by vám preto nemal chýbať aspoň jeden pár.

lodičky

Lodičky môžete skombinovať s akýmkoľvek elegantným outfitom.

S výškou podpätku začínajte postupne

Ak nie ste na podpätky zvyknutá, mali by ste s nimi začínať postupne a nesiahnuť hneď po tých najvyšších lodičkách, ktoré v predajni topánok nájdete. Na začiatok vám postačí nie príliš tenký, ale skôr hrubší 3-4 cm podpätok. Krokom vedľa nebudú ani lodičky na klinovom podpätku, ktorý je stabilnejší a šetrnejší k vašim chodidlám. Po určitom čase, keď si vaše chodidlo zvykne na takýto podpätok môžete postupne zvyšovať výšku podpätku. Chce to len tréning a ich pravidelné nosenie. Nezabúdajte však, že ani ten najnižší opätok nebude pohodlný, ak si kúpite nepohodlné „syntetické“ lodičky. Aby boli topánočky pohodlné, musia byť vyrobené z pravej kože. Jedine koža sa totižto dokáže dokonale prispôbiť vášmu chodidlu. Pri lodičkách je dôležitá aj hrúbka podrážky, ktorá by nemala byť príliš tenká. Pre pohodlnejšiu chôdzu sú dobrým tipom aj rôzne gélové vložky a vankúšiky.

lodičky

Lodičky s vysokými podpätkami nie sú na začiatok zrovna najvhodnejšie.

Ako kombinovať lodičky?

Výhodou lodičiek je to, že ich naozaj môžete kombinovať s akýmkoľvek elegantným ale aj športovo-elegantným outfitom. Šaty, kostým, nohavice, sukne ale aj rifle – výber záleží skutočne len od vás a vášho vkusu. Fantázii sa medze nekladú a čím originálnejší outfit vytvoríte tým lepšie.  Dnes už navyše dávno neplatí pravidlo, že by vaše lodičky mali byť tón v tóne s kabelkou.  Nezabúdajte však na to, že v jednoduchosti je krása, preto pri farebnejšom vzorovom outfite zvoľte radšej jednofarebné topánočky a pri jednoduchom outfite zasa môžete experimentovať pri lodičkách.

Komentovať