Leto sa dá predĺžiť dovolenkou na Kanárskych ostrovoch

Zatiaľ čo predtým bol pobyt na Kanárskych ostrovoch považovaný skôr za luxusnú dovolenku, dnes je už last minute dovolenka Kanárske ostrovy pomerne dostupná. Jedným z najväčších lákadiel siedmich ostrovov je ich rozmanitosť. Na Kanárskych ostrovoch si príde na svoje ako milovník vodných športov, tak aj milovník histórie. A verte, alebo nie, cestovanie po jednom z ostrovov vo vhodnej obuvi vám môže priblížiť aj záhadné pyramídy z lávového kameňa.

Dračinec ako symbol ostrova

Dračinec je veľmi zvláštny strom, ktorý nájdete v plnej kráse práve na  Kanárskych ostrovoch. Na severnom pobreží ostrova Tenerife, v úrodnej vinárskej oblasti Icod de Los Vinos, môžete uvidieť najväčší a zároveň najstarší exemplár tohto druhu – Drago Milenario. Tento dračinec dosahuje výšku 16 metrov a po obvode meria úctyhodných 6 metrov. Svojimi rozmermi tak patrí k vôbec najväčším stromom Kanárskych ostrovov a stal sa tak symbolom ostrova a cieľom mnohých turistov. Pre pôvodných obyvateľov mala táto rastlina posvätný význam.

last minute dovolenka kanárske ostrovy

Dovolenka na Kanárskych ostrovoch je ideálna počas celého roka

Last minute dovolenka Kanárske ostrovy

Ak patríte k tým, ktorí ešte nikdy nenavštívili Kanárske ostrovy, teraz k tomu máte ideálnu príležitosť. Práve teraz, na sklonku leta, ponúkajú cestovné kancelárie veľa cenovo zaujímavých last minute zájazdov. Kanárske ostrovy tvorí sedem ostrovov, z ktorých tými najnavštevovanejšími sú Gran Canaria, Tenerife, Lanzarote a Fuerteventura. Každý z ostrovov je niečím špecifický a tak nie je problém vybrať si to svoje správne miesto.

Kanárske ostrovy – to je sedem ostrovov, z ktorých si určite vyberiete

Zatiaľ čo predtým bol pobyt na Kanárskych ostrovoch považovaný skôr za luxusnú dovolenku, dnes je cestovanie a dovolenka na nich už pomerne bežná. Jedným z najväčších lákadiel ostrovov je ich rozmanitosť. Last minute dovolenka Kanárske ostrovy je dovolenkou, kde si príde na svoje ako milovník vodných športov, tak aj milovník histórie. A verte, alebo nie, na jednom z ostrovov môžete objavovať aj záhadné pyramídy z lávového kameňa.

last minute dovolenka kanárske ostrovy

Tenerife je najväčší z Kanárskych ostrovov

 

Záhadné pyramídy na ostrove Tenerife

Ak príliš neholdujete nadmernému teplu a rozpáleným plážam, potom si pre vašu dovolenku vyberte najväčší z Kanárskych ostrovov – ostrov Tenerife. Vďaka svojmu príjemnému celoročnému počasiu sa mu hovorí „ostrov večnej jari“. Na tomto ostrove sa totiž nachádza najvyššia hora Španielska Pico del Teide. Veľmi rada okolo seba kumuluje mraky, ktoré sa rozpínajú aj nad pobrežím.

Pico del Teide ako súčasť dovolenky na Kanárskych ostrovoch

Počasie je na ostrove Tenerife príjemné ako na kúpanie, tak aj na pešie či cyklistické výlety. Celý ostrov je pretkaný perfektne značenými turistickými trasami. Ak sa vydáte na Pico del Teide, najvyššiu horu Španielska, môžete sa na jej vrchol nechať pohodlne vyviezť lanovkou. Na vlastné oči tu uvidíte čerstvú nezasypanú vyvretú lávu. Môžete si urobiť aj výlet na čierne pláže, ktoré sú tiež pozostatkom sopečnej činnosti. Počas cestovania po ostrove tu dokonca narazíte aj na šesť obdĺžnikových pyramíd z lávového kameňa.

Komentovať