LED žiarovky do auta vyhrávajú vo funkčných, dizajnových a úsporných riešeniach

Na vysvetlenie takýchto výhod musíme poznať rozhodujúce parametre a podrobne sa im venovať. Tradične sa LED žiarovky do auta porovnávajú s klasickými halogénovými. Nové ledky disponujú lepšou trvácnosťou a dlhšou životnosťou, viac výhod si vyslúžili aj pri úsporách spotrebovanej energie. Dnes sa už s nimi bežne stretávame pri doplnkovom osvetlení v domácnostiach, no svojich priaznivcov majú aj špecifické led žiarovky.  

led žiarovky do auta
LED žiarovky do auta do cúvacieho svetla s akustickou signalizáciou

Predstavujeme LED žiarovky do auta v príjemnom svetle  

Len pár rokov dozadu boli práve ledky na autách považované za nadštandardný, luxusný prvok. Keď sme si pri osvetlení na cestách doteraz vystačili s halogénovými, prečo zase „špekulujeme“? Nešpekulujeme, ale hľadáme ekologickejšie, zdravšie a plnohodnotnejšie alternatívy pre každý terén a vonkajšie svetelné podmienky. To, že sú LED žiarovky funkčné a estetické zároveň, dokazuje ich rozšírenie o parkovacie, brzdové, denné a pod. Pozor si musíte dávať pri umiestňovaní LED žiaroviek do svetlometov. Nedisponujú homologizáciou, hrozí vám ponuka. Používajte ich ako denné alebo vo funkcii obrysových. 

led žiarovky do auta
LED žiarovky do auta Canbus

Ako „nevyhorieť“ pri výbere konkrétnych LED žiaroviek do auta?  

Ich široké uplatnenie vyplýva pri tejto polovodičovej elektronickej súčiastke z úzko spektrálneho svetla tým, že ňou prúd prechádza v obmedzenom, priepustnom svetle. LED žiarovky si nikdy nevyberáme podľa parametrov, aké boli prvoradé pre osvetlenie miestnosti alebo ako exteriérové doplnky pre chodníky či príjazdové cesty.  

Čo sa týka typu lediek do auta, netreba sa zameriavať len na sklon, rozptyl svetla a svetelný tok, ale aj na vyspelejšie funkcie. Máme na mysli napríklad bezpečné chladenie aj pri vyššej účinnosti. Počas riadenia vozidla je rozhodujúcim parametrom taktiež farba osvetlenia. Poznáme teplé biele, neutrálne a chladné (6000-7000 K), ktoré vďaka svojmu jasu udrží pozornosť vodiča.  

Cenná rada na záver  

Dlhá životnosť, úspora financií a minimálna údržba presviedča užívateľov, že LED žiarovky do auta sú tým najlepším riešením. Toto osvetlenie neraz „prežije“ samotný automobil, keďže po 30 000 h klesne pôvodná svietivosť max. o 30 %. Po tejto začiatočnej degradácii využívate LED žiarovky tisícky hodín naďalej. A to bez negatívnych predpokladov, že by ste ohrozili seba, systém osvetlenia či chod vášho automobilu.    

Komentovať