LED denné svietenie pri celoročnej prevádzke prináša užívateľom stále viac výhod

Povinnosť celoročného svietenia núti našich vodičov mať rozsvietené svetlá aj počas jazdy cez deň. Ďalej sa toto vyhlásenie dostáva do súvisu s vyhľadávaním rôznych úspornejších alternatív. Samozrejme, takých, ktoré zákon dovoľuje. Jedným z nich je aj led denné svietenie. Tento typ osvetlenia si čoraz viac získava priazeň aj medzi bežnými spotrebiteľmi. Ak trávite na cestách pomerne dosť času, toto svietenie je pre Vás zárukou kvality, úspory a bezpečnosti.

Viacerí si už prepočítali, alebo dali skôr na rady odborníkov, že jazdiť s bežnými stretávacími svetlami nie je práve z hľadiska celoročnej prevádzky veľmi výhodné. Ideálnym riešením je denné led svietenie s vysokosvietivými diódami. Konkrétne čísla pre tento typ osvetlenia sa odvodzujú na základe ich dlhodobej životnosti. Niektorí výrobcovia garantujú dokonca až 50 000 hodín ich svetelnej funkčnosti. Svetlá obsahujú modul, ktorý toto denné svietenie rozsvieti automaticky po naštartovaní automobilu.

led denné svietenie

Vyššia kvalita a dlhšia životnosť.

Modernosť a plná garancia bezpečnosti na cestách

Pri rozsvietení parkovacích alebo stretávacích svetiel sa tento špeciálny DRL modul vypne. Led denné svietenie je funkčne a v praxi veľmi bezpečne rozptýlené. Svojím jasným svetlom ostatných vodičov neohrozuje, ale spĺňa všetky základné podmienky na bezpečné denné svietenie. Mnoho užívateľov sa už presvedčilo, že tento typ svietenia prináša menšie zaťaženie celkového elektrického systému vo vozidle. Tak dochádza k väčším úsporám elektrickej energie a paliva.

led denné svietenie

S moderným led osvetlením sa zvyšuje bezpečnosť na cestách.

Led denné svietenie s povinným označením a podmienkami pri jeho montáži

Tie najlepšie modely okrem garancie lepšej viditeľnosti vozidla disponujú aj vodotesným exteriérovým prevedením. Sú to technologicky pokrokové modely, pri výrobe ktorých sa nezabúda ani na atraktívne dizajnové prevedenie. Ak používate led denné svietenie, určite zisťujete, že aj tento typ automobilového osvetlenia podlieha istým pravidlám.

Toto osvetlenie má povinné označenie DRL ako daily running lights. Montujú sa od boku vozidla maximálne do 40 cm. Zo spodnej časti ich limituje minimálna hranica 25 cm. Svetlá musia byť od seba navzájom vzdialené aspoň 60 cm. Nikdy by nemali svietiť súčasne so stretávacími. Na tento účel je zabudovaný automatický spínač. Ak vo Vašom modely nie je, dá sa dodatočne zakúpiť.

Komentovať