Láka vás založenie bankového účtu v zahraničí?

Nie je nič zvláštne, ak občas mnohí ľudia zvažujú, či by si z najrôznejších dôvodov nemali otvoriť a používať bankový účet v zahraničí. Dôvodov k takémuto kroku môže byť niekoľko. Majiteľ účtu v zahraničí možno často cestuje po svete, pracuje občas alebo dlhodobo niekde v zahraničí, študuje či len chce mať jednoduchší prístup k financiám v cudzej mene. Aj pri častom platení a vyberaní hotovosti kartou vystavenou k zahraničnému účtu, možno ušetriť. Navyše niektoré zahraničné banky nielen v Európe, ale hlavne tzv. offshore banky, stále dôsledne zachovávajú bankové tajomstvo. Neuvádzajú majiteľa účtov, nie je nutná ohlasovaciu povinnosť a zdaňovanie úrokov je odvádzané štátu centrálne. Poplatky pri účte nie sú skoro žiadne alebo veľmi mierne, záleží na banke a zahraničnej krajine, v ktorej si budete chcieť založiť a prevádzkovať svoj bankový účet.

založenie bankového účtu v zahraničí

Založenie bankového účtu v zahraničí ponúka mnoho výhod

Základné požiadavky pre založenie bankového účtu v zahraničí

Požiadavky personálu bánk pri otvorení zahraničného bankového účtu sú podobné založeniu bankového účtu v domovskej krajine. Zahraničná banka sa bude pýtať na vaše základné osobné údaje, ktoré si určite budú si chcieť overiť. Preto môžete očakávať, že predložíte kópiu svojho pasu, vodičský preukaz alebo iný identifikačný doklad. Okrem toho si zahraničná banka bude chcieť overiť adresu vášho trvalého bydliska. Takúto požiadavku stačí naplniť predložením účtu za elektrinu alebo pevnú telefónnu linku.

založenie bankového účtu v zahraničí

Offshore krajiny pre ziskovejšie podnikanie – patrí tam aj USA

Zahraničný bankový účet má aj svoje výhody

Založiť si bankový účet v zahraničí sa určite neoplatí kvôli tuzemské platbám. Naopak vlastniť účet v zahraničí je určite výhodné pre toho, kto v zahraničí býva, študuje alebo pracuje. Aj v pohraničných oblastiach nie je problém otvoriť si účet, čo môže mať určité výhody aj pre tých, ktorí do cudzej krajiny chodia často, nielen pracovať. Pre založenie bankového účtu v zahraničí hovorí niekoľko výhod. Predovšetkým v prípade častých ciest do zahraničia sa dá ušetriť na poplatkoch pri výberoch a platbách kartou.

Komentovať