Kvalitný a udržiavaný nábytok vás bude tešiť roky

nábytok

Nábytok vyberajte podľa kvality, nie vzhľadu

Nábytok pomáha čo najdokonalejšie využiť váš obytný priestor, ktorý zároveň aj esteticky dotvára a skrášľuje. Medzi hlavné dôvody, prečo si vyberať naozaj kvalitný nábytok patrí fakt, že kúpa nábytku je dlhodobá investícia, pretože ide o zariadenie interiéru, ktoré budete denne využívať aj niekoľko rokov. A keďže ide často o nemalé peniaze, ktoré do zariadenia interiéru investujeme, je potrebné vybrať si naozaj kvalitný a funkčný nábytok, ktorý vám pri správnej starostlivosti bude slúžiť veľmi dlho.

Ako rozoznať kvalitné či menej kvalitné materiály

Kvalita použitých materiálov je prvým a základným predpokladom toho, aby bol aj nábytok skutočne kvalitný. Nábytok zhotovený z kvalitnejších materiálov vydrží podstatne viac, ako nábytok z menej kvalitných materiálov, ktoré sa rýchlo opotrebujú, prípadne sa môžu začať aj rozpadávať. Medzi znaky, ktoré vypovedajú o kvalite použitých materiálov patrí napr. hrúbka jednotlivých častí nábytku (nie menej ako 16 mm) ale aj prevedenie hrán a povrchovej úpravy (viditeľné rozdiely v odtieni farby či v lesku svedčia o nie príliš vysokej kvalite). Aj použitie umelohmotných úchytiek či podperiek pod police by malo byť pri kvalitnom nábytku tabu. Taktiež výsuvy košov, zásuviek a pánty dvierok by sa mali otvárať ľahko a bez zadrhávania či bez použitia väčšej sily. Okrem použitého materiálu je dôležité aj celkové spracovanie a správna montáž nábytku.

nábytok

Každý nábytok si vyžaduje pravidelnú údržbu

Starostlivosť o nábytok

Ani ten najkvalitnejší nábytok nevydrží večne bez správnej údržby a starostlivosti. Ak chcete, aby váš nábytok vyzeral naozaj pekne aj po rokoch, je potrebné pravidelne ho udržiavať. Nábytok je potrebné čistiť jemnou vlhkou handričkou s troškou prípravku určeného na tento účel (súčasný trh ponúka množstvo prípravkov, aj tu však treba voliť radšej tie kvalitnejšie). Nikdy na čistenie nepoužívajte prášky a prostriedky s hrubšími časticami a rozhodne ani ostrejšie predmety či drôtenku. Nábytok udržujte v suchu a každú rozliatu tekutinu urýchlene vysušte. Snažte sa tiež zbytočne nepreťažovať police ani zásuvky a drobné poškodenia povrchu môžete zamaskovať voskom alebo špeciálnou korekčnou fixkou.

Komentovať