Peňaženka – ktorá je tá vhodná pre vás?

Bez kvalitnej koženej peňaženky ani na krok!

Peňaženky patria k tým verným spoločníkom, bez ktorých väčšina z nás nespraví ani krok. Či idete do práce, na nákup alebo posedieť si s priateľmi na dobrú kávu. Peňaženka vám zrejme nesmie nikdy chýbať, podobne ako sa bez nej nezaobíde ani žiadne cestovanie a dovolenky. Peňaženka a najmä jej obsah vrátane kreditných kariet, finančnej hotovosti, dokladov či rôznych zľavových kariet a kupónov sú totiž veľmi potrebnou súčasťou každodenného fungovania. Vybrať si tú správnu peňaženku, ktorá bude kvalitná, praktická, funkčná a dostatočne priestranná pre všetko potrebné, čo v nej plánujete nosiť. Preto je naozaj veľmi dôležité a je potrebné dobre zvážiť všetky pre aj proti pri jej výbere.

Peňaženka pre ženy

V peňaženke nosíme veci, ktoré potrebujeme každý deň.

Aká by mala byť ideálna peňaženka?

Nájsť svoj ideál v bohatej ponuke dámskych a pánskych peňaženiek, ktoré sú v súčasnosti na trhu, môže byť dosť zložité. Výber správnej peňaženky je vždy otázkou individuálneho vkusu, požiadaviek a nárokov, podobne ako keď si vyberáme vhodnú dámsku a pánsku obuv a preto žiadny zaručene univerzálny kľúč ani návod neexistuje. Kým niekomu vyhovujú veľkorysé rozmery a dostatok priestoru, iní uprednostňujú skôr menšie praktické modely peňaženiek vhodné akurát „do ruky“.  Pri výbere však buďte vždy náročný na kvalitu a materiál. Peňaženky sú vystavené značnej záťaži (napr. otváranie a zatváranie aj niekoľkokrát denne či preťažovanie množstvom mincí, bločkov a rôznych potvrdení).

Kvalita a materiál peňaženky

Výber materiálu, kvalita a životnosť peňaženky idú spolu ruka v ruke a tak je vždy najlepšie zvoliť si len naozaj kvalitné kožené peňaženky, ktoré sú oveľa odolnejšie ako ich umelé napodobeniny a so známkami rýchleho opotrebenia ako je nevzhľadná olupujúca sa koženka na povrchu sa pri pravej a správne opracovanej koži určite nestretnete. Peňaženka z pravej prírodnej kože časom skôr získa istú patinu a tým aj veľmi originálny a stále elegantný vzhľad. Kožené peňaženky sú jednoducho nadčasovým kúskom, do ktorého sa oplatí investovať.

Peňaženka kožená

Kvalitný kožený materiál zaručí dlhú životnosť vašej peňaženky.

Komentovať