Prečo je dôležité mať kvalitnú pánsku obuv?

V prvom rade sa jedná o správnu veľkosť topánky. Má to viacero dôvodov prečo je to dôležité, ak je nám pánska obuv malá tak nás otlačí a ak je zase moc veľká tak nám v nej lieta celé chodidlo. Čo tiež nie je dobré. Ideál je ak máme aspoň 10mm priestor pred špičkou. Ďalej by kvalitná obuv mala mať tlmiacu podrážku a to preto, aby sme si šetrili naše kĺby. Okrem týchto faktorov je dôležité aby nám sedela a hlavne držala pevne členok a zároveň bola uvoľnená špička pre zdravú chôdzu.

panska obuv

Pánske topánky

Štýlová pánska obuv

Ak patríte k mužom ktorý si potrpia na štýlové oblečenie tak na obuv nesmiete zabudnúť. Obuv je jedna s najdôležitejších módnych doplnkov, lebo nie je nič horšie ako keď je muž štýlovo oblečený v košeli a gatiach a nohách ma vyšmatlané staré tenisky. Preto, páni nezabúdajte na túto súčasť Vášho dresscodu. V dnešnej dobe si zohnať trendy mokasíny či štýlové polobotky nie je problém.

panska obuv

Elegancia

Športová pánska obuv

Pri športovej obuvi je dôležité aby ste mali správnu veľkosť.  Podľa športu sa líši aj typ tenisiek. Na behanie je dôležité aby ste mali pevnú klenbu. To isté platí aj pri basketbalových teniskách. Pri behaní si treba uvedomiť že tento typ tenisiek sa najrýchlejšie zničí . Podľa štúdii by sa mali tenisky meniť každých 6 mesiacov aktívneho behu, aby sa  predišlo zbytočným zraneniam chodidla či nadmernému opotrebovaniu kĺbov.  Preto si  treba dávať pozor a sledovať si podrážku. Ak sa tlmiaca vložka zničí, mali by ste navštíviť obchod zo športovou obuvou.  Treba si uvedomiť že obuv je veľmi dôležitá súčasť či už bežného, alebo športového života a chráni dôležitú časť nášho tela ktorá nám umožňuje sa hýbať. Verím že sa Vám článok páčil a budem rád, ak nám zanecháte komentár dole pod článkom.

panska obuv

Športová obuv

Komentovať