Kúzelníci pobavia nielen deti

Kúzelníkov pozná asi každý z nás. Niektorí sme sa v detstve dokonca zaprisahávali, že keď vyrastieme, budeme kúzelníci s veľkým klobúkom, v ktorom si budeme chovať zajace, holuby a budeme bohatí a slávni. Nuž, nie každému sa to podarilo, ale aj keď sme už veľkí dospeláci, stále pri pohľade na kúzelnícku šou strácame dych a chceli by sme vedieť ako to ten kúzelník robí, keď mu z toho klobúka vylieta holub za holubom. Ako sa tam tie vtáky zmestili? Alebo vie kúzelník naozaj čarovať? V rukáve ich asi neskrýval, tak kde potom? Jednoducho kúzelník nás svojim vystúpením vždy dostane. Je to krásne a zároveň tajomné povolanie, ktoré robí radosť malým aj veľkým. No stať sa kúzelníkom nie je jednoduché a vyžaduje si veľa trpezlivosti – práve preto sa kúzelníkom môže stať iba ten najodhodlanejší a tých je dnes žalostne málo.

kúzelníci

Kúzelníci – je za nimi veľká drina

Kúzelníci musia byť trpezliví

Keď sa pri vystúpení pozeráme na kúzelníkov, všetko vyzerá tak jednoducho a dokonale, no zdanie často krát klame. Za každým jedným pohybom, ktorý iluzionista urobí, je neskutočná drina a nekonečné hodiny trénovania. Trik, ktorý v skutočnosti trvá sotva pár minút, musia kúzelníci nacvičovať dlhé a dlhé hodiny pred zrkadlom, kým ho môžu predviesť pred živým publikom. Pred divákov sa postavia až keď sú si istí každým jedným pohybom ruky, výrazom tváre či načasovaním. O to viac ak sa jedná o kúzelnícky trik, ktorý zahŕňa inú osobu, ako napríklad prerezanie asistentky mečom na polovicu. Všetko musí byť dokonale naplánované. Každý jeden trik. A koľko takých trikov vidíte počas jedného predstavenia? Veľa! Kúzelníci si naozaj zaslúžia náš obdiv a to nielen kvôli samotným trikom, ktoré nám predvádzajú – treba vidieť najmä tú tvrdú drinu za tým všetkým.

kúzelníci

Kúzelnícke predstavenie

Kúzelníci nič neprezrádzajú

Bohužiaľ, ak patríte ku zvedavcom, mali by ste vedieť, že u žiadneho profesionálneho kúzelníka sa tajomstvo kúziel nedozviete. Dokonca vám nič ani nenaznačí, pretože kúzelníci sú viazaní etickým kódexom, ktorý je podmienkou členstva v akomkoľvek kúzelníckom klube. Kúzla sa jednoducho neprezrádzajú a to za žiadnych okolností. A prečo by sa aj mali? Veď ľudia na také predstavenia chodia práve preto, že chcú byť klamaní.

 

 

 

Komentovať