Kúzelníci musia byť skutočne dobrí, ak chcú mať u publika úspech

Kúzelníci – profesia, ktorá si vyžaduje zručnosť, šarm a skutočne kvalitne vymyslené, pripravené aj predvedené kúzelnícke čísla a triky. Kúzelník, ak chce byť naozaj úspešný vo svojom obore, musí byť jednoducho dokonale uveriteľný. A to tak, aby ľudí nielen zabavil, ale aj naozaj zaujal a aby myseľ mnohých z nich ešte aj cestou domov z predstavenia zamestnávala otázka „Ako to ten kúzelník len mohol alebo dokázal urobiť?“. Úvaha nad naozaj dokonale predvedenými kúzlami, ktorých tajomstvo zostáva skryté, je hnacím motorom pre úspech kúzelníkov. Návštevnosť kúzelníckych podujatí a práve kvalitní kúzelníci a ich tajomno sú pre ľudí stále také pútavé a lákavé.

kuzelnik10

Kúzelnícke triky musia publikum očariť

 

Kúzelníci – len na tých najvýnimočnejších pamätá aj história…

Zabávači, kúzelníci, artisti či žongléri nechýbali v minulosti a aj dnes ich je stále pomerne dosť. Ale len máloktoré zvučné kúzelnícke mená si pamätá aj história. Naozaj nezabudnuteľnými sa stali iba skutočne výnimoční kúzelníci, ktorí vo svojom kúzelníckom živote predviedli aj niečo viac ako len bežný štandard v podobe žartíkov či trikov s kartami. Mená ako Harry Houdini (únik zo zvieracej kazajky alebo nebezpečný trik s pochovaním za živa), Lance Burton (známy svojim trikom na horskej dráhe), David Blaine (uväznený v kocke ľadu). A samozrejme asi najznámejší iluzionista najmä pre dnešnú strednú vekovú generáciu David Copperfield (majster únikov, ktorý dokonca nechal zmiznúť aj Orient Expres či lietadlo) sú však v kúzelníckom a iluzionistickom svete skutočným pojmom.

kúzelník

Na kúzelníckej show treba tvrdo pracovať

Ako byť skutočne dobrým mágom a iluzionistom?

Istá dávka talentu, nadania a schopností je len čiastočným úspechom na ceste za skvelou kúzelníckou kariérou, pretože ak sa chcete stať skutočne dobrým a kvalitným kúzelníkom, mágom a iluzionistom, je potrebné to, čo pri každej dobre našliapnutej kariére – cieľavedomosť, usilovnosť, odhodlanie. Ak chcete byť skutočným profesionálom, musíte na sebe neustále denne pracovať a nikdy nezaspať na vavrínoch. Kúzelníci by mali byť tiež vynaliezaví a originálni, v tom všetkom potom tkvie ich úspech.

Komentovať