Kúzelníci dostanú aj vás!

Keď som bola dieťa, chcela som byť poštárkou, no to len do toho okamihu, kým som v škole v prírode nevidela kúzelnícke vystúpenie. Fascinovalo ma všetko a to nielen samotné kúzla a triky, ale aj kúzelníkov kostým. Taktiež jeho asistentka a najmä kúzelníkove ruky, ktoré presne vedeli čo a ako majú robiť. Od toho času keď sa ma niekto opýtal čím chcem byť, odpoveď bola kúzelník. Viete si predstaviť fascinujúcejšie povolanie ako to kúzelnícke? Aj moja mama vždy hovorila, že najväčšie šťastie je to, ak si nájdete zamestnanie, ktoré vás baví a robí vám radosť. Kúzelnícky job tieto podmienky spĺňal dokonale! To som ale bola iba dieťa a samozrejme odstupom času sa zo mňa žiadny kúzelník nestal. To ale ešte neznamená, že ma kúzelnícke vystúpenie doteraz nechytá za srdce. Kúzelníci sú jednoducho čarovní!

Kúzelníci

Nájsť skutočne dobrého kúzelníka nemusí byť až tak jednoduché.

Kúzelníci – trpezlivosť sa vypláca!

Kúzelníci však k svojmu povolaniu neprišli len tak náhodou a stojí za tým naozaj veľká drina a v neposlednom rade aj trpezlivosť. Žiadny kúzelník totiž nevie všetky triky okamžite a musí sa ich v prvom rade naučiť, aby ich vedel predvádzať pred svojim publikom. Koľko asi trvá jedno kúzlo? Minútu, dve? A teraz si predstavte, že kúzelníci musia každý jeden trik nacvičovať dlhé a dlhé hodiny a niekedy im trvá aj mesiace, kým sú schopní vyjsť s ním na javisko pred ľudí a predviesť ho bez najmenšej chybičky. A to je iba jeden trik. A koľko takých trikov predvedie kúzelník za celé predstavenie? Na tomto je najlepšie vidieť, že kúzelníci musia mať nielen talent, ale aj veľkú trpezlivosť na to, aby sa z nich stali uznávaní kúzelníci.

Kúzelníci

Zaujímavé kúzelnícke vystúpenie.

Majú kúzelníci nadprirodzené schopnosti?

Stať sa úspešným a vyhľadávaným kúzelníkom nie je vôbec jednoduché. A to aj z toho dôvodu, že kúzelníci svoje triky nikdy neprezrádzajú a to dokonca ani kolegom v branži. Každý kúzelník si preto musí nájsť svoju vlastnú cestu ku kúzlam a tá nikdy nie je ľahká. Dobrý kúzelník a jeho triky nám však veľmi ľahko môžu pomotať hlavu. My nadobudneme pocit, že má snáď nadprirodzené schopnosti, pretože si racionálne nevieme vysvetliť ako to všetko robí. Kúzelníci sú však ľudia ako aj my a všetko je to len šikovná práca rúk a odvedenie našej pozornosti v čase, kedy sa to kúzelníkovi najviac hodí. Ľudia však na kúzelnícke vystúpenia chodia s tým, že chcú byť klamaní. Preto nikto z nás skutočne nepotrebuje vedieť ako to kúzelník robí, chceme sa iba zabaviť.

Komentovať