Kupujeme topánky pre deti

Topánočky by sme mali vyberať ideálne spolu s dieťaťom. Čiže topánky pre deti nemusíme zaraďovať do nákupov ešte pred narodením ako napríklad kočík alebo postieľku. Prvú obuv by sme mali vyberať ešte pred tým ako dieťatko začne samé chodiť. Je to zlomový bod aj pre malého človiečika, aj pre jeho mamu. Kedže ešte nebeháme, normálne topánky nepotrebujeme. Chodiť sa len začíname učiť. V starej škole sme sa učili, že dieťaťu treba obuť pevné topánky čím skôr, aby sme zabezpečili správny vývoj a aby bol fixovaný členok. Dnes už ale vieme, že tento prístup nieje úplne nejlepší. Ukazuje sa, že omnoho lepšie sú topánky bez pevnej podrážky takzvané capačky. Prípadne topánočky na začiatku vôbec obúvať nemusíte. Ako náhrada postačia tenké ponožky. Dieťa sa naučí chodiť aj takto, pričom práve tento prístup pomáha správnemu vývoju a dieťa pociťuje nerovnosti podlahy.

topánky pre deti

Topánky pre deti vyberajte s ohľadom na zdravie dieťaťa.

Topánky pre deti – starostlivosť o capačky

Ako sme už spomenuli capačky sú dobrá voľba pre malé nožičky. Takéto topánočky ale niesú určené na chôdzu po vonku. Starostlivosť o ne teda nieje náročná, keďže sa nedostanú do styku napríklad blatom. Keď už sa vám ich ale podarí trošku ušpiniť, vieme ako ich vyčistíte. Nakoľko sú vyrobené z kože, nieje možné ich prať aby sa nepoškodili. Na druhej strane jemné nečistoty ani prať netreba. Bude k tomu stačiť handrička alebo kefka, troška mydla a teplá voda. Dôležité je ich nechať pomaly vyschnúť. Ak pri čistení zistíte, že majú moc hladkú a vychodenú podrážku, môžete ju jednoducho zdrsniť použitím tvrdšej kefky. Zabezpečíte tak lepšiu stabilitu a protišmykovosť.

topánky pre deti

Topánky pre deti – pri ich výbere buďte opatrní.

Na čo si dať pozor

Dôležitá je správna veľkosť aj kvalita. K týmto dvom faktorom ale samozrejme treba prihliadať aj na cenu. Topánky kupujeme, ako sme už spomenuli, priamo s dieťaťom. Prípadne môžeme nožičku obkresliť na papier alebo použiť moderný 3D skener na meranie velikosti. Topánka by mala byť dostatočne mäkká a mala by dobre odvádzať vlhkosť. Čím jednoduchšia bude vnútorná vložka, tým lepšie. Mala by byť rovná a hladká. Na trhu je ale dostatok topánočiek a capačiek rôznych výrobcov a farieb. Stačí len vyberať a kontrolovať recenzie.

Komentovať