Kupujeme matrace – zvážte váš životný štýl

matrace

Kvalitné a luxusné matrace

Pri kúpe matracov by ste mali rozmýšľať nad viacerými výberovými kritériami od štýlu spánku, typu postavy až po požiadavky partnera. Pokiaľ výberu venujete dostatok času, určite nájdete taký matrac, ktorý vám bude vyhovovať vo všetkých zvolených kategóriách.

Ak máte tendenciu spať na boku…

…budete chcieť povrch s vlastnosťami odľahčenia tlaku alebo schopnosťou rozptýliť a zároveň vyrovnať vašu telesnú hmotnosť avšak v zachovaní tvaru matraca. Týmto podmienkam najviac vyhovujú matrace z pamäťovej peny, ktoré poskytujú najväčšie zmiernenie tlaku, zatiaľ čo tvrdé matrace neponúkajú toto rozloženie vôbec. Pružinové matrace môžu byť vhodnejšie ako penové alebo latexové avšak na získanie reálneho pocitu si treba matrac vyskúšať.

Ak radi spíte na bruchu …

…posledná vec, čo by si prialo vaše telo je ponorenie sa pamäťovej peny, ktorá ho obalí a zadusí. Pre tento typ spánku je vhodné prevedenie s pružinami, ktoré však zvoľte skôr menšie a hustejšie. Vhodné sú tiež pružné latexové matrace a matrace plnené vzduchom.

Ak je vám najpohodlnejší spánok na chrbte …

matrace

Poznáte aj latexové matrace?

…tak budete chcieť taký matrac, ktorý vaše telo podporuje ale nie na všetkých miestach rovnako, teda nebude príliš tvrdý. Matrac musí podporovať chrbticu tak aby bola stále v zdravej vyrovnanej polohe. Tu sú vhodné zložené matrace, ktoré majú povrch z pamäťovej peny v hrúbke zodpovedajúcej telesnému typu a vnútro z vlákien alebo pružín.

Ak trpíte alergiami alebo je vám príliš horúco…

Pre alergikov sú najvhodnejšie latexové matrace, ktoré sú odolné voči prachu, roztočom a plesniam. Ak sa rozhodnete pre pružinovú verziu matracu alebo pre matrac plnený vláknami uistite sa, že sú tieto vrstvy obalené antialergénnou membránou.

Ak zvolíte matrac s povrchovou úpravou z latexu alebo pamäťovej peny, môže sa stať že v letných mesiacoch vám bude na matraci príliš teplo. Preto sa opýtajte na možnosť odnímateľnej tejto vrstvy napríklad z matraca vyplneného fiber vláknami, ktorý príjemne ochladí vaše telo.

Komentovať