Kúpeme psíka: Šampóny pre psov pre alergikov, aj bezoplachové druhy pre častejšie kúpanie

Starostlivosť o psa môže byť skutočne náročná. Častejšia a zložitejšia je najmä u psa s dlhšou srsťou, ktorý potrebuje česanie, šampóny pre psov, kondicionér a pod.. Túto kozmetiku však rovnako potrebujú aj krátkosrsté psíky. Každý pán si svojho psa pozná a vie, či kúpanie miluje alebo práve naopak nenávidí. Reakciu spoznáme aj podľa neporiadku, ktorým oplýva kúpeľňa hneď po kúpaní. Niet sa čomu čudovať, každý pes je osobnosť, a preto im ich postoj nemôžeme vyčítať. Ak však teda vyberáme šampóny pre psov, ktoré sú nutnosťou u každého plemena, mali by sme sledovať viacero kritérií.

šampóny pre psov

Niektorí z nich si kúpeľ dokonca užívajú

Bezoplachové šampóny pre psov uľahčia prácu

Najmä v jesennom alebo jarnom období, keď je všade veľa blata a vody je potrebné psíka kúpať viackrát do mesiaca. Žiaľ psíky nemajú až toľko veľa možností, pokiaľ ide o oblečenie ako ľudia. Gumáky a pršiplášte patria skôr na fotografie než do reálneho života. Na trhu existujú však napríklad aj bezoplachové šampóny pre psov, ktoré celú činnosť kúpania sa značne uľahčia. Stačí ich len votrieť a psík je čistý. Navyše tento prípravok sprevádza aj príjemná vôňa.

Citlivé psíky uvítajú šetrné šampóny pre psov

Pre psov s citlivou pokožkou je veľmi vhodný práve špeciálny šampón na takéto prípady. Niekedy ho nájdete aj pod označením medicinálny šampón. Ak teda vlastníte psíka, ktorý trpí lupinami, ekzémom, svrbením a pod., reakcii na kozmetiku sa vyhnete kúpou takéhoto šampónu. Špeciálne šampóny pre psov majú jemnú a málo parfumovanú vôňu, čo je veľmi podobné ako pri produktoch pre ľudí s citlivou pokožkou.

šampóny pre psov

Voľte šampóny, ktoré sú šetrné ku koži

Prípravky proti parazitom

Veľmi častým druhom šampónov sú aj šampóny pre psov proti blchám. Takáto kozmetika sa používa pri napadnutí psej srsti nepríjemným parazitom. Pri čistení sa odporúča srsť aj prečesať, aby sa prípravok dostal až priamo na srsť a prenikol tak do poškodených miest.

Kondicionéry a oleje pre krajšiu srsť

Okrem šampónov je na trhu aj bohatý výber kondicionérov, prípravkov na rozčesanie či olejov. Aj psík môže mať hotovú drogériu, na ktorú by mohol byť hrdý nejeden človek. Rôzne vône, konzistencie,  účinky, vďaka ktorým bude váš pes mať krásnu a hebkú srsť, sú doplnkovou kozmetikou nielen pre výstavných psíkov. K lepšiemu rozčesaniu patria aj takéto druhy prípravkov, ak sa teda chcete vyhnúť šticovaniu a ťahaniu, neváhajte.

Komentovať