Kúpeľňový nábytok – oplatí sa zainvestovať!

kúpeľňový nábytok

Viete, aký kúpeľňový nábytok je najkvalitnejší?

Vyberáte kúpeľňový nábytok do svojej novej kúpeľne či do kúpeľne, ktorá je práve po rekonštrukcii? Na rozdiel od minulosti, dnes už na trhu nájdete veľké množstvo rôznych druhov nábytku, ktorý je vhodný aj do kúpeľne. Jeho rôznorodosť spočíva vo farebných prevedeniach, v materiály, z ktorého je vyrobený, ale aj v cenových reláciách, v ktorých sa daný kúpeľňový nábytok pohybuje.

Náš dnešný článok je napísaný práve preto, aby sme vám trošku pomohli zorientovať sa v ponuke kúpeľňového nábytku, ktorá je na trhu, ale aj v trendoch, ktoré sú momentálne pre kúpeľne aktuálne a „IN“.

Zlatá stredná cesta – laminovaný kúpeľňový nábytok z drevotriesky s povrchovou úpravou

Pre kúpeľňový nábytok a jeho výber je v prvom rade dôležitý materiál, z ktorého je nábytok vyrobený a z neho vyplývajúca kvalita. Ak totižto chcete na nábytku do kúpeľne ušetriť, najlacnejší je nábytok vyrobený z laminovanej drevotriesky. To, že je to najlacnejšia alternatíva sa však odráža aj na kvalite produktu a teda jeho odolnosť voči vlhkosti je naozaj minimálna, čo môže byť práve v kúpeľni značný problém. O niečo kvalitnejšie kúsky z laminovanej drevotriesky majú aj povrchovú úpravu, ktorá aspoň z časti zabezpečuje ich odolnosť voči vode – tie môžu byť tou povestnou „zlatou strednou cestou“.

Farebný masív ako alternatíva pre moderné kúpeľne

Ďalším častým materiálom, z ktorého sa kúpeľňový nábytok vyrába je masív. Takéto kusy nábytku do kúpeľne sú momentálne veľmi obľúbené aj v rôznych farebných prevedeniach. Konkrétne pre kúpeľne to je až tyrkysovo modrá farba nábytku skombinovaná s jednoduchou bielou až sivou farbou stien, resp. obkladačiek v kúpeľni.

kúpeľňový nábytok

Kúpeľňový nábytok z exotického dreva je najlepšia voľba

Najvýhodnejšia investícia – exotické drevo

Ak vám nerobí problém zainvestovať a chcete naozaj kvalitný a luxusný kúpeľňový nábytok, v ponuke niektorých špecializovaných obchodov natrafíte aj na materiál, akým je napr. exotické drevo.

Populárne sú najmä exotické drevá ako teak či wenge, ktoré sa okrem výroby kúpeľňového nábytku využívajú napr. aj pri výrobe nábytku do záhrady práve kvôli svojej vysokej odolnosti voči vlhkosti. Pokiaľ sa rozhodnete pre takýto druh nábytku, musíte však rátať s tým, že nebude náročný iba pre vašu peňaženku, ale bude náročný aj na starostlivosť. To však určite stojí za výsledný efekt, ktorý ním vo svojej kúpeľni docielite.

Komentovať