Ktoré sú zberateľské zbrane?

Zberateľstvo je záľuba, pre ktorú musíte mať nadšenie, trpezlivosť a priestory. Okrem toho je potrebné mať k zberateľským kúskom aj vzťah. Udržiavať ich na poriadku a vždy uložené tak, aby nedošlo k ich poškodzovaniu a znehodnoteniu. Zberateľom môže byť každý a predmetom zbierania môže byť akákoľvek vec. Môže ísť o zberateľské zbrane, športové potreby, knihy, doplnky do bytu, klobúky, textílie, mechanické písacie stroje, striebro, svietidlá, podpisy slávnych ľudí… atď, jednoducho čokoľvek na čo si zmyslíte. Podstatou zbierania týchto kúskov, je mať ich čo najviac. A najrôznejších typov – podľa tvaru, farby, krajiny či roku vzniku. Každý kúsok svojho typu stačí vlastniť iba 1 x.

zberateľské zbrane

Starodávna puška

Zberateľské zbrane – ktoré patria do zbierky?

Zberateľské zbrane môžu byť všetky zbrane, ktoré sa kedy vyrobili alebo aj v dnešnej dobe sa stále vyrábajú. Existujú hodnotnejšie aj menej hodnotné, čo je ovplyvnené rôznymi faktormi. Závisí to od roku výroby, od toho, kto ju vlastnil, od využitia (na aký účel a kto zbraň využíval), materiálu, z ktorého je zbraň zhotovená. Doplnkov, či zbraň má svoje originálne puzdro, ďalej od zdobenia či gravírovania, a rôznych iných detailov, ktoré sú pre ne-zberateľa nepodstatné.

zberateľské zbrane

Zberateľský kúsok

Zbrane s vyššou hodnotou

Najčastejšie zberateľské zbrane sú rôzne historické. Také ktoré sa využívali pri bitkách a vo vojnách v minulosti, zbrane významných osôb alebo zbrane vyrobené na mieru, t. j. jeden kus na svete (alebo len limitovaný počet kusov). Niektorí zberatelia hľadajú svoje jedinečné kúsky aj niekoľko rokov a keď ich nájdu, sú ochotní minúť za ne takmer všetky svoje životné úspory. A niekedy to je aj záležistosť cestovania. Hoci zberateľstvo zbraní nie je ani u nás novinkou, v Amerike je táto záľuba prenesená  do úplne iných rozmerov.  Ľudia sú tam ochotní  podstúpiť rôzne extrémne životné zmeny. Pre svoju dokonalú zbierku zbraní. Zberateľské zbrane môžete nájsť aj v rôznych army shopoch, ako aj v na trhoch, či rôznych „second hand“ predajniach a výpredajoch, a taktiež na dražbách doma i v zahraničí.

zberateľské zbrane

Revolver

Komentovať