Krycia farba na betón je vhodná aj do bazénu

Kvalitná farba na betón vhodná na betónové steny vodných nádrží má charakter jednozložkovej silikón-akrylátovej zmesi. Takýto typ farby je určený nielen pre nátery betónových plôch, ale aj liatinových alebo oceľových povrchov. Materiálová báza týchto farieb na betón je kombináciou minimálne 60% silikónu a zostávajúcu časť tvoria modifikované akrylátové spojivá. Tieto prímesi  slúžia ako nosič farebných pigmentov a ďalších prísad, ktoré zlepšujú finálne vlastnosti krycieho materiálu. Dobrá farba na betón predlžuje životnosť a kvalitu vašej vodnej nádrže.

Farebný náter na betón

Farba na betón dokáže rozžiariť nudné povrchy.

Betónové steny vodnej nádrže vo vašej záhrade

Ak uvažujete v tomto predjarnom období o renovácii stien akejkoľvek vodnej nádrže, potom sa táto farba na betón javí ako ideálna. Je totiž testovaná na kontakt betónu priamo s vodným médiom a je navyše aj odolná voči pôsobeniu UV žiarenia. Používa sa  na renováciu betónových záhradných nádrží, bazénov alebo fontánok. Farebný náter je samozrejme aj  vodotesný a tak účinne zabraňuje prenikaniu vody skrz betónový materiál.

Záhradná fontána a farba na betón

Farba na betón sa používa aj na ošetrenie záhradnej fontánky

Postup nanášania farby na betón

Pred samotným nanášaním farby je potrebné povrch zbaviť uvoľnených alebo odlúpnutých častí betónu. Prípadne aj zvyškov škárovacej hmoty, lišajníkov alebo machov.  Penetrácia povrchu vhodným roztokom nie je potrebná, pretože farba na betón už obsahuje rôzne aditíva, ktoré zlepšujú priľnavosť náteru. Prvý náter môžeme zriediť klasickým technickým riedidlom podľa optimálnej spracovateľnosti farby ako aj  v súvislosti s nasiakavosťou a členitosťou natieraného betónového podkladu. Ďalšie nátery vykonávame už v neriedenom stave.

Je táto farba na betón zdraviu škodlivá?

Túto farbu možno používať aj v domácnosti, v uzavretých priestoroch. Vďaka svojmu zloženiu nie je zdraviu škodlivá. Natieranie možno vykonať klasicky štetcom alebo valčekom. Farbu na betón môžeme aplikovať striekaním, pretože neobsahuje žiadne abrazívne čiastočky. Spotrebu farby ovplyvňujú vlastnosti povrchu – záleží na pórovitosti a nasiakavosti. Farebné povrchové nátery betónu slúžia k ochrane proti vplyvom vlhkosti, solí, vzduchu, proti mechanickému opotrebovaniu i k estetickému riešeniu stavby. Všeobecne pre náter a kvalitné ošetrenie akejkoľvek vodnej stavby v prostredí vašej záhrady platí , že je potrebné veľmi trpezlivo a kvalitne pripraviť samotný betónový podklad, neponáhľať sa s výberom správnej farby a odtieňa farby na betón. A na záver aj správne odborne urobiť náter. Nie je to samozrejme nič zložité a náročné, ale ak sa na to necítite, tak si radšej objednajte odborníka natierača.

Komentovať