Krav maga ako prostriedok na ochranu, aj zdravý spôsob života

Fyzická aktivita po úmornom dni v kancelárii patrí medzi najobľúbenejšie trávenie času vo večerných hodinách. Teda aspoň čo sa týka ľudí v pohybovo aktívnom veku. Sedenie a nulový pohyb má na naše zdravie neblahý vplyv, čoho výsledkom bývajú zdravotné problémy, ktoré nám zabraňujú žiť plnohodnotný život. Občas musíme vynechať aj prácu, čo sa odráža na stave našich príjmov. Preto je dobré mať vo voľnom čase dostatok pohybových aktivít. Ideálne je, ak vás daná aktivita baví a navyše ju môžete využiť aj vo svojom bežnom živote. Medzi takéto športy patria bojové umenia, ktoré sa v posledných rokoch na Slovensku rozmohli vo veľkom. Napríklad sebaobrana krav maga je vhodná aj pre adolescentov, ženy a mužov. Na čo všetko slúži?

Krav Maga

Vedeli by ste sa ubrániť?

Krav maga je ideálna na ochranu vášho zdravia i majetku

Krav maga nie je len športom, ale zároveň prostriedkom, vďaka ktorému sa efektívne ubránite neželaným útokom zlodejov a násilníkov. O jeho efektivite hovorí sám za seba aj fakt, že ho využívajú svetové armádne, policajné a iné bezpečnostné zložky. Ku príkladu spomenieme izraelskú a belgickú armádu či francúzsku elitnú jednotku GIGN. Pôvodne krav maga vznikla v Izraeli. Kompletný systém vytvoril Imi Lichtenfeld, ktorý pochádzal z Bratislavy. Z hlavného mesta Slovenska ho tak priviedol do Izraelu, kde si ho okamžite osvojili.

Krav Maga

Krav Maga je účinná forma sebaobrany pre všetkých.

Základné pravidlá krav magy

Tak ako každý bojový šport, aj krav maga si vyžaduje disciplínu. A tam kde je disciplína, musia byť zákonite aj pravidlá. Sú dokopy štyri. Prvým základným pravidlom je nezraniť sa. Je potrebné hľadať spôsoby, ako útočníka zneškodniť a zároveň mu neublížiť. Druhým pravidlom je zachovanie zdržanlivosti. To znamená, že ak ovládate akékoľvek bojové umenie, nevystatujte sa tým na verejnosti, predídete tak zbytočným konfliktom. Ľudia majú tendenciu vytiahnuť sa na niekoho, kto ovláda bojové umenie. Za tretie, musíte reagovať správne. A to na podnety vzniknutej situácie a využitia svojho umenia. Posledným pravidlom je byť výkonný. Pokiaľ ste trénovaný, tak dokážete konflikt uhasiť bez zranení. V opačnom prípade môžete svoj zákrok prehnať. Krav maga je napriek tomu vhodná aj pre starších ľudí, pretože nie všetko je o sile.

Komentovať