Krav maga a ženy

krav-maga

Vyskúšaj Krav Maga a zbav sa strachu!

V dnešnej spoločnosti je sebaobrana dôležitá pre všetkých. Hoci sa o tom veľa hovorí, v skutočnosti sa toho deje veľmi málo. Skupinou, ktorá by najviac potrebovala vzdelať a trénovať sebaobranu sú hlavne ženy. Hoci sa ženy snažia brániť či už cvičením obranných techník, alebo nákupom paralyzérov či sprejov s korením, väčšinou spravia v krízovej situácii tú najhoršiu chybu. Spanikária a namiesto toho, aby sa bránili všetkými možnými spôsobmi, v šoku na vlastnú sebaobranu zabudnú.

Krav Maga pristupuje k výučbe inak

Pri tomto izraelskom spôsobe boja z blízka výuka prebieha inak ako u väčšiny bojových umení. Cvičenci sa dostávajú do stresových situácií a na základe týchto umelo vymodelovaných techník sa učia ako sa aktívne brániť.

Hoci si veľa žien myslí, že aktívna sebaobrana je iba výsadou silných mužov alebo extrémne vytrénovaných žien, opak je pravdou. Pri Krav Maga sa nejedná o žiadnu filozofiu alebo snahu o boj podľa pravidiel fair play. Základnou snahou je prežiť a tomu je podriadené všetko.

Vďaka Krav Maga sa môže vedieť aj drobná a útla žena jednoducho a účinne brániť útoku aj 150 kilogramového útočníka. Všetko je to o vedomostiach ako a kam udrieť, ako na útok zareagovať a hlavne, ako čo najrýchlejšie a najbezpečnejšie opustiť miesto ohrozenia.

Krav Maga je zmesou najúčinnejších techník

krav maga

Na tréningoch sa naučích ako sa brániť

Tento systém sebaobrany nemá jasne definované pravidlá ani postupy ako bojovať. Na každú modelovú situáciu je pripravená správna reakcia, ktorú cvičenec ovláda a nemá problém ju automaticky použiť v danej situácii ohrozenia.

Základnou filozofiou je nikdy neprestávať bojovať, vždy je možnosť spraviť niečo ďalšie, a tým zvýšiť svoju šancu na úspech. Pri Krav Maga sa nepozerá na etiku, ale dôležité je čo najrýchlejšie sa zbaviť protivníka. Hlavne pre ženy platí, nebojte sa používať nechty a aj zuby. V Krav Maga sa učí útočiť na tie najcitlivejšie miesta, pretože tu je útok najviac efektívny. Ak vás tento spôsob sebaobrany zaujal a chcete sa dozvedieť viac tak neváhajte. Skúsený inštruktori sú tu pre vás.  Takže sa netreba báť, nájsť odvahu a prihlásiť sa napríklad tu.

 

Komentovať