Krátke zbrane sú ideálne aj na sebaobranu

Krátke zbrane a ich nosenie v bežnom živote je v našich končinách najviac spojené s príslušníkmi polície alebo ich náprotivkami, teda zločincami. Uvedomiť si však treba, že krátke zbrane nemusia nosiť iba tieto dve skupiny ľudí. Aktuálne je totiž značne narastajúci trend nosenia krátkej zbrane aj pre potreby vlastnej sebaobrany, prípadne ochrany blízkych a majetku.

Krátke zbrane treba vedieť využívať

krátke zbrane

krátke zbrane

Samozrejme aj tu platí, že krátke zbrane treba vedieť správne ovládať a obsluhovať, inak môžu byť nebezpečnejšie pre obrancu ako pre samotného útočníka. Platí tu rovnaké pravidlo ako aj pri tréningu systému sebaobrany, boja z blízka alebo bojového umenia. Telo totiž v krízovej situácii dokáže spraviť iba to, čo je naučené a to, čo robí automaticky. Teda aj obsluha zbrane a jej použitie je limitované práve týmto.

Práve na tento účel sú aj poriadané rôzne kurzy a akcie pre majiteľov krátkych zbraní. Pretože nie je nič horšie, ako v snahe o ochranu pred útočníkom zraníte nechtiac seba alebo niekoho zo svojho okolia. Nehovoríme tu iba o problémoch so zákonom, ale aj následných problémoch s vlastným svedomím.

Krátke zbrane sú pod drobnohľadom zákonov

pištoľ walther colt 1911

pištoľ walther colt 1911

Práve zákonmi sa nie len na Slovensku snažia regulovať množstvo zbraní medzi ľuďmi politici. Táto snaha prebieha už dlhodobo a na jej základe je držanie zbraní u nás na úrovni ostatných európskych krajín.

Pokiaľ ste sa teda rozhodli pre kúpu krátkej zbrane, ako prvé si musíte zaobstarať zbrojný preukaz danej kategórie. Bez neho totiž nie je možné si zbraň legálne zakúpiť a ani nosiť so sebou. Po jeho získaní je potrebné rovnako aj povolenie na kúpu krátkej zbrane a následne po kúpe ju aj zaregistrovať na polícii.

Nosiť krátke zbrane znamená aj povinnosti

Pokiaľ si myslíte, že získaním zbrojného preukazu a kúpou zbrane vaše povinnosti končia, nie je to úplná pravda. Každý majiteľ zbrane a nie len krátkej sa pri jej nosení alebo používaní musí riadiť zákonmi a pokiaľ má pri sebe zbraň, tak to preňho znamená aj určité obmedzenie.

Pokiaľ však chcete zvýšiť svoju šancu na ubránenie sa, tak krátke zbrane a ich nosenie je jednoznačne vhodným spôsobom.

Komentovať