Krájač zeleniny aj do vašej kuchyne 

Vo svojej vlastnej  kuchyni mnohí radi doslova experimentujú pri varení a  príprave rôznych špecialít. Využívajú pritom nielen svoju fantáziu, ale aj rôzne kuchynské náradie a  pomôcky. Patrí k nim aj kuchynský krájač zeleniny a  ovocia. Preto ak chcete zeleninu krájať rýchlo a efektívne, aký kuchynský krájač by ste si mali vybrať? Krájač na hranolky alebo zeleninu je dokonalým zariadením, ktoré ušetrí čas a energiu každému. Preto stojí za to vedieť, aké typy existujú a ako si vybrať ten najlepší model. 

krájač zeleniny
Chcete byť v kuchyni rýchli a efektívni? Krájač zeleniny vám k tomu zaručene dopomôže.

Domáci krájač zeleniny 

    Na čo sa zamerať pri výbere krájača zeleniny? Domáce krájače sú zariadenia, ktoré uľahčia a urýchlia každú kuchynskú činnosť spojenú so spracovaním  zeleniny a ovocia. S ich pomocou sa príprava jedál môže stať skutočným potešením. Mnohé modely krájačov umožňujú vytvárať rôzne tvary a formy.  

     Zeleninu je možné krájať nielen na kocky a tyčinky, ale aj na plátky rôznej hrúbky, dokonca aj na pásiky podobné cestovinám. Krájanie zeleniny nožom môže byť nebezpečné a zdĺhavé. Dobrý krájač zeleniny vám umožní rýchlo a efektívne nastrúhať produkty a získať neobvyklé tvary. 

krájač na zeleninu
Vhodný krájač zeleniny vám umožní krájať zeleninu na najrôznejšie tvary.

Ručný alebo radšej elektrický 

     Na začiatok by ste si mali ujasniť, aký typ zariadenia bude vo vašej kuchyni najlepšie fungovať. V zásade existujú dva typy krájačov.  Ručný alebo elektrický. Prvý model je veľmi praktický, ľahko ovládateľný a nezaberie veľa miesta. Ďalšou výhodou je ich úspornosť. Ručné krájače zeleniny a ovocia sú oveľa lacnejšie ako elektrické modely. Ich nevýhodou je obmedzená funkčnosť, ako aj nutnosť použiť väčšiu silu na dôkladné nasekanie zeleniny. Elektrické krájače zaberú na vašom kuchynskom pracovnom pulte o niečo viac miesta. 

Multifunkčné modely

     Tieto typy zariadení majú zvyčajne pripojenú nádobu, ale namiesto nej možno použiť akúkoľvek misku. Nepochybnou výhodou je aj fakt, že elektrické modely sú multifunkčné krájače. Poradia si s najrôznejšími úlohami, ktoré sa nemusia nevyhnutne týkať krájania zeleniny. Možno ich použiť na mletie, strúhanie, ale aj krájanie napríklad chleba a syra. Pracujú oveľa rýchlejšie ako ručné krájače zeleniny a dokonale nasekajú aj tvrdé a surové produkty. 

Komentovať