Čo všetko ukrýva dámska kozmetická taštička?

Kozmetická taštička – pre niekoho iba praktická záležitosť, ale pre väčšinu žien nenahraditeľná spoločníčka. Ukrýva v sebe všetky ženské tajomstvá a poklady. Ako sa hovorí, „bez kozmetickej taštičky ani na krok“. Sprevádza nás v kabelke cestou do práce, na rande, do fitness centra aj na rôzne párty či večierky. Dokonca ani cestovaniedovolenky si bez nej nedokážeme predstaviť. Každá žena sa chce predsa páčiť a hľadá rôzne prostriedky ako to dosiahnuť. Kozmetika je určite jedným z tých najosvedčenejších prostriedkov, preto ju dámy tak milujú. Keďže kozmetická taštička je pravidelným a častým užívaním dosť zaťažovaná, podlieha aj rýchlejšiemu opotrebeniu. Preto je potrebné z času na čas skontrolovať jej stav a ak už viditeľne dosluhuje (napr. poškodené futro taštičky alebo nefungujúce zipsové zapínanie), vymeňte ju čím skôr za novší model.

kozmetická taštička

Kozmetická taška by mala byť primeraná vašim potrebám.

Aká by mala byť ideálna kozmetická taštička?

Každá kozmetická taštička by mala byť primeraná vašim potrebám. Preto si jej optimálnu veľkosť musí zvoliť každá žena individuálne podľa svojich požiadaviek. Pre niektoré dámy postačí aj mini verzia na púder a rúž, iné uprednostnia aj väčšiu a priestrannejšiu verziu, pretože v taštičke nosia výbavu podobnú malému pojazdnému kozmetickému salónu. Zaujímajte sa aj o vnútorné usporiadanie kozmetickej taštičky, ktoré môže výrazne zlepšiť organizáciu celého priestoru (napr. počet zipsových alebo otvorených priečinkov). Tiež sa zaujímajte o materiál aj spôsob jeho údržby, pretože kozmetická taštička sa vzhľadom na jej obsah môže dosť často znečistiť, napr. krycím krémom či rúžom.

kozmetická taštička

Kozmetická taštička by mala určite obsahovať napríklad zrkadielko.

Kozmetická taštička a jej obsah

Poďme si však bližšie rozobrať, čo všetko by mala obsahovať dobre vybavená kozmetická taštička. Prvým dôležitým kúskom každej kozmetickej taštičky je zrkadielko. Ďalej je to korektor, ktorý prekryje malé nedokonalosti pleti, púder, ceruzka na oči, rúž a špirála. Ak mám byť však úplne presná, takýto obsah je len to najnevyhnutnejšie minimum, mne sa však veľmi osvedčil aj mini sprej s minerálnou vodou na tvár, ktorý nielenže fixuje make-up, ale aj príjemne osvieži a tiež pilník na nechty, balzam na pery, malé vlhčené obrúsky či antibakteriálny gél.

Komentovať