Kontaktný zatepľovací fasádny systém

Ak ste v situácii, že sa ste vlastníkom nemovitosti či dokonca správcom väčšieho obytného domu a chystáte sa na náročný projekt zateplenia jeho fasády, potom časom zistíte, že výber týchto zatepľovacích systémov je doslova pestrý. Dobré je poradiť sa s profesionálom, ktorý o tom vie viac ako my samotní. Na trhu je totiž viac ako tucet certifikovaných zatepľovacích systémov. Táto ponuka fasádnych sytémov,  ktorými je pokrytá kompletná potreba a nároky na našom trhu, vyhovuje tak z hľadiska technických a kvalitatívnych požiadaviek na fasádny systém, ako aj z hľadiska požiadaviek na finálny vzhľad fasády.

fasádny systém

Treba si ujasniť aký zatepľovací systém si pre fasádu vybrať.

Pre ktorý zatepľovací fasádny systém sa rozhodnúť?

Aký teda zatepľovací systém si práve pre tú našu  fasádu vybrat? Asi si treba dobre ujasniť, z čoho sa vlastný zatepľovací systém fasády skladá a aké izolačné materiály sú jeho súčasťou. Neviete si rady a hľadáte konštruktívne odpovede na mnohé otázky súvisiace s rekonštrukciou fasády vašej nemovitosti? Tu je niekoľko úvah o kontaktnom zatepľovaní.

Kontaktný zatepľovací systémy fasády

Zatepľovací fasádny systém predstavuje obal súvislých konštrukcií, ktoré znižující únik tepla z budovy. Okrem okamžitých finančních úspor za náklady na vykurovanie, má tento fasádny systém množstvo iných ekonomických a technických výhod. Takýchto fasádnych systémov je samozrejme niekoľko, asi najčastejším spôsobom je zateplenie domu pomocou dosiek polystyrénu.

 Polysterén ako najčastejší fasádny izolant

Polystyrén je určite najčastejšie používaný tepelnoizolačný materiál fasádnych sytémov. Nie je drahý a má veľmi dobré izolačné vlastnosti.  Dalšou prednosťou je jeho nízká hmotnost  a tým aj jednoduchšia aplikácia fasádneho zatepľovacieho systému. Fasádny polystyrén má špeciálnu samozhášivú úpravu, je tvarovo stabilný  a hygienicky nezávadný stavebný materiál.

fasádny systém

Polystyrén je určite najčastejšie používaný tepelnoizolačný materál.

Fasádny systém s polystyrénom sa nehodí všade

Fasádny podklad musí být suchý, rovný a dôkladne zbavený hrubých nečistôt a prachu. Pokiaľ je murivo viditeľne poškodené vzlínajícou sa vlhkosťou od základov budovy alebo má charakterické výkvety, potom sa  polystyrén ako izolant vôbec nehodí.  Nedoporučuje sa tiež  polystyrénom zatepľovať staré objekty poškodené zatekaním povrchových vôd do muriva.

 

Komentovať