Komoda do každej izby

Neexistuje domácnosť, v ktorej by ste nenašli taký kus nábytku akým je komoda. Je to veľmi univerzálny druh nábytku, ktorý môžete využiť takmer v každej miestnosti vo vašom byte a to od spálni, detskej a hosťovskej izby, cez obývačku a dokonca aj predsieň či kúpeľňu. Skôr ako si nejakú peknú komodu kúpite, musíte si však ujasniť, na aký účel ju budete využívať a podľa toho zvoľte buď klasickú šuplíkovú komodu alebo kombinovanú, ktorá má okrem šuplíkov aj skrinky na otváranie. Ak ju plánujete kúpiť napríklad do spálne na spodné prádlo, ponožky a iné drobnosti, ideálna bude šuplíková komoda, no ak vám bude komoda slúžiť ako bar pre hostí, určite na nej oceníte aj skrinky.

komoda

Do spálne sa zvyčajne najviac hodí jednoduchá biela komoda

Drevo či lamino?

Najväčšou dilemou pri kúpe komody je výber materiálu z ktorého je vyrobená a hoci má každý materiál svoje pre aj proti, niektoré majú predsa len viac výhod ako ostatné. Najviac ospevovaným materiálom je masívne drevo a to nielen pre jeho pekný vzhľad, ale aj preto, že drevo je veľmi pevné, odolné a dokonale zapadne do každého prostredia. Nevýhodou je však jeho vyššia cena, tá ale odzrkadľuje kvalitu. Výbornou alternatívou je komoda z cenovo dostupnejšej laminovanej drevotriesky – tzv. lamino, ktorého najväčšou výhodou je jeho široká škála odtieňov, vďaka čomu komodu ľahko skombinujete s už existujúcim nábytkom v interiéri. Navyše lamino je veľmi jednoduché na údržbu, preto ho oceníte najmä v miestnostiach, kde sa nábytok veľmi špiní – napríklad v predsieni.

komoda

Miestnosť obývačky príjemne zútulní aj komoda

Komoda ktorá zaujme hneď na prvý pohľad

Nemenej podstatným faktorom je vzhľad alebo teda dizajn komody, pretože čo si budeme nahovárať – nikto si nekúpi komodu, ktorá sa mu nepáči iba preto, že je kvalitná. Dizajn je vlastne to prvé čo si pri kúpe všímame. Musíme zhodnotiť či sa bude farebne aj štýlovo hodiť k ostatnému zariadeniu a doplnkom v interiéri alebo či nepôsobí tuctovo, aby sa nám po pár mesiacoch pohľad na ňu nezunoval. Komoda môže byť v obľúbenom rustikálnom štýle, ale aj vo vintage, provence, shabby chic, etno či modernom minimalistickom štýle a mnohých iných. Vybrať si tú svoju preto naozaj nie je ťažké, stačí vedieť čo chcete a navštíviť ten správny obchod – a komoda je vaša!

Komentovať