Keňa – Zelené srdce Afriky

Letná dovolenka a predstavy o jej strávení môžu byť pre každého rozdielne. Niekdo chce celý čas stráviť na lehátku a čitať knihu, a niekdo poznávať okolie, prírodu alebo tradície. Keňa alebo aj Zelené srdce Afriky je miestom ktoré nadchne každého návštevníka. Krajina poskytuje množstvo kontrastov ktoré inde nenájdete. Nachádza sa na východnom pobreží Afriky. Priemerná teplota sa pohybuje v rozmedzí 29°C až 34°C v závyslosti od polohy nakoľko sú v oblasti aj horúce púšte. Pri pobreží zase môžete naraziť na zvýšenú vlhkosť. Hlavným mestom je Nairobi.

Keňa

Len jedna pláž z mnoho

Keňa – z mora na výlet do safari

Takmer celé pobrežie Keňe lemuje koralový útes. Ten tvorí príjemné podmienky na kúpanie tým, že zabraňuje vlnám dostať sa k pobrežiu. Výnimkou je okolie mesta Malindi kde je útes menší a more je tu búrlivejšie. V meste nájdeme  mnoho hotelových rezortov a v obľube ho majú aj Taliani. Preto sa tu nachádza väčší počet pizzerií. Ak sa dostatočne vykúpete, za návštevu jednoznačne stojí safari. Výber a možnosti zakúpenia rôznych prehliadok je dostatok. Vybrať si môžete z viacerých národných parkov pričom cena zájazdu sa môže líšiť v závislosti na dĺžke trasy, forme dopravy alebo množstve doplnkových služieb ako fotografovanie alebo video. V národných parkoch možno vidieť voľne žijúce slony, žirafy, zebry ale aj šelmy ako levy alebo hyeny. Toto je ale len zlomok fauny a flóry ktorej si užijete dostatok. Doprava je najčastejšie realizovaná pomocou terénnych áut alebo mikrobusov. Na výpravu si zoberte nejaké ľahké športové oblečenie a dostatok tekutín.

Keňa

Šťastná levia rodinka

Kultúra plná farieb

Keňa je krajina kde do dnes žije množstvo kmeňov podľa dávnych tradícií. Kultúra je preto naplnená množstvom farieb, chutí a zvykov. Celkový počet kmeňov je 42. Každý sa vyznačuje svojím špecifikom o pôvode, viere alebo oblečení. Jeden z najvýznamnejších a najväčších je Masajský kmeň. Ďalej poznáme napríklad kmeň Kikuyu, Luo alebo Pokot. Pôvod Masajov je v Sudáne. Tento kmeň aj v dnešných dobách kedy azda na každý kúsok zeme pôsobia moderné technológie zachováva pôvodný štýl života. Živia sa chovom hovädzieho dobytka ale sú takmer vegetariáni. Mäso jedia iba počas špeciálnych udalostí. Odhadovaný počet Masajov je viac ako 88 tisíc osôb.

Keňa

Žena z kmeňa Masajov

Komentovať