Keď dovolenka, tak dovolenka Thajsko

Už ste navštívili snáď všetky európske destinácie? Pre niekoho to môže byť už stereotypné vidieť každé leto miesta, s podobnou kultúrou, architektúrou, gastronómiou, faunou a flórou. Keď patríte medzi tých, ktorí by sa radi popozerali po svete a zažili niečo nové, exotické, určite sa zamerajte na ázijské štáty. Návšteva ázijských krajín môže byť pre našinca z časti šokujúca, pretože to čo je u nás bežné nemusí byť v Ázii takou samozrejmosťou. Spoznávať novú kultúru a zvyky je vždy vzrušujúce a mimoriadne poučné. Medzi najvyhľadávanejšie pobyty pri mori patrí dovolenka Thajsko, na ktorú si každoročne nájdu cestu milióny ľudí z celého sveta.

dovolenka thajsko

Dovolenka Thajsko je rajom na zemi.

Dovolenka Thajsko, raj na ázijskom kontinente

Nie je náhoda, že Thajsko patrí medzi najobľúbenejšie destinácie Slovákov. Vzhľadom na naše ekonomické podmienky je nám sympatická vždy voľba, ktorá stojí čo najmenej, ale zároveň nám dožičí bohaté zážitky. Letenky do Thajska nie sú drahé a rovnako samotný život v krajine nie je nákladný. Veľkým bonusom je aj fakt, že komunikácia s tamojším obyvateľstvom je uľahčená o to, že domáci ovládajú anglický jazyk na výbornú. A to aj napriek tomu, že ako jedna z mala ázijských krajín nebola nikdy kolonizovaná žiadnou vtedajšou európskou veľmocou. Obavy z miestnej kultúry mať nemusíte. Thajčania vyznávajú najmierumilovnejšie náboženstvo na svete budhizmus. To znamená, že sú veľmi tolerantní voči každej živej ľudskej bytosti.

dovolenka thajsko

Dovolenka Thajsko je zárukou krásneho pobytu.

Do Thajska sa cestuje po celý rok

Pýtate sa, kedy sa oplatí cestovať do Thajska? Odpoveďou je: po celý kalendárny rok. Skutočne, Thajsko je známe pre svoju celoročne teplú klímu. Tá sa delí na chladnú, horúcu a monzúnovú. V chladnom období teplota stojí na hodnote 26 stupňov celzia. Letá sú tu veľmi horúce a najmä vlhké až v priemere 36 stupňov. A to je jednoznačný dôvod sa ochladiť. Na to sú najznámejšie miestne destinácie Phuket a Ko Samui ako stvorené. Ak chcete zažiť to najkrajšie, čo Thajsko ponúka, Phuket je to pravé. Jedná sa o nádherný ostrov, ktorý je dokonalým dovolenkovým rajom. Nie nadarmo sa nazýva perla Andamanského mora. Ko Samui v ničom nezaostáva. Tento jedinečný ostrov ponúka žiarivo čisté pláže a ideálne podmienky na kúpanie. V rámci ostrova môžete absolvovať početné množstvo organizovaných výletov. Bola by škoda nespoznať všetky krásy Ko Samui. Thajsko už na vás čaká!

Komentovať