Kancelársky stôl – dôležitá súčasť každej kancelárie aj pracovne

Kancelársky nábytok

Kancelársky stôl veľký a priestranný

Práca, počítač, kancelária – to je náplň bežného dňa väčšiny pracujúcich ľudí a to najmä tých, ktorých živí práve duševná práca. Je preto veľmi dôležité, pri akom stole trávime dlhé hodiny nášho pracovného času. Ale aj voľný čas a aktivity s ním spojené sú často dosť podobné, pretože za stolom pri počítači  trávime veľa času aj v domácom prostredí. V dnešnej dobe je preto nevyhnutné, aby kvalitný kancelársky stôl spĺňal určité parametre.

Kancelársky stôl – aké parametre zvoliť?

Výška

Kvalitný kancelársky stôl by mal mať optimálnu výšku, priestrannú pracovnú plochu, úložný priestor a výhodou sú aj špeciálne otvory v zadnej časti stola na umiestnenie počítačových káblov. Optimálna výška kancelárskeho stola je 70 až 80 cm, nakoľko sedenie pri príliš nízkom či naopak zbytočne vysokom stole nebýva veľmi pohodlné pre vás a ani pre vašu chrbticu.

Pracovná plocha

Kancelársky stôl

Kancelárske stoly môžu vyzerať pekne ak nie sú tuctové

Kancelársky stôl musí mať ďalej dostatočne veľkú pracovnú plochu (napr. pre umiestnenie počítača, klávesnice a rôznych kancelárskych spisov či pomôcok). Odporúčajú sa rozmery najmenej 70 x 140 cm. Väčšia pracovná doska s rozmermi približne 80 x 200 cm je vhodná, ak potrebujete umiestniť na stole aj iné komponenty počítačovej zostavy, ako napr. tlačiareň.  Dobrou alternatívou môže byť aj kancelársky stôl, ku ktorému môžete pripojiť aj ďalšie prídavné časti a tým si rozšíriť pracovnú plochu.

Úložný priestor

Pre organizáciu a usporiadanie pracovných vecí je potrebný aj dostatok úložného priestoru. Úložný priestor niekedy býva súčasťou samotného stola v podobe panelu so zásuvkami alebo si ho môžete dokúpiť (napr. kontajner na kolieskach s rôznymi priečinkami či zásuvkami priamo pod kancelársky stôl).

Ideálny materiál

Materiál, z ktorého je kancelársky stôl vyrobený a jeho odolnosť voči poškodeniu je tiež dôležitým faktorom pri výbere. Záleží na vašich možnostiach a finančnej čiastke, ktorú ste ochotní investovať, pretože na trhu nájdete aj lacnejšie varianty (napr. z drevotriesky), ale aj  luxusnejšie masívne drevené kancelárske stoly, pri ktorých už musíte počítať s vyššou investíciou. Kancelársky stôl by však každopádne mal byť vašim spoločníkom, pri ktorom sa bude dobre pracovať, organizovať, plánovať a premýšľať nad novými kreatívnymi nápadmi.

Komentovať