Kancelárske potreby tvoria kanceláriu

kancelarske-potrebyPri slove kancelárske potreby si každý predstaví niečo iné. Pre ľudí, ktorí nepracujú v kancelárii, sa môže jednať iba o papiere a perá. V praxi to však môže byť výrazne zložitejšie a hlavne pri veľkých kanceláriách s väčším počtom zamestnancov. Práve tu sa často uplatňujú externí dodávatelia, ktorí sa starajú pravidelne o servis a dostatok kancelárskych potrieb.

Čo vlastne spadá do kancelárskych potrieb

Pri ich vymenovávaní si najskôr každý povie, že sa jedná o primitívnu záležitosť, každému napadnú písacie potreby, písací papier, nožnice. Avšak do kancelárskych potrieb patria aj veci potrebné na archiváciu a zakladanie dokumentov, lepenie a balenie. Teda najrôznejšie lepidlá a obalový materiál. Medzi kancelárske potreby ďalej zaraďujeme aj rôzne doplnky pracovného stola, nožnice, rezače, dierkovače, zošívačky a náboje do nich.

Dôležitou časťou kancelárskych potrieb sú však aj predmety, ktoré nám uľahčujú prehľadnosť a pomáhajú zachovať v práci systém. Jedná sa o rôzne spinky, klipy a špendlíky, ale aj organizéry a identifikátory.

kancelárske-potreby

Samostatnou kapitolou sú kalendáre, diáre a novoročenky, bez ktorých si väčšina „kancelárskych krýs“ už ani nevie predstaviť život. A čo by to bolo za kanceláriu bez pečiatok a rôznych iných potrebných drobností.

Kancelárske potreby vedia zamotať hlavu

Po vymenovaní tohto zoznamu vecí, ktoré patria do kancelárie, sa asi viacerým zamotala hlava. Ako teda dosiahnuť, aby v kancelárii nikdy nič nechýbalo? Možnosti sú v zásade dve.

  1. Je možné mať vždy dostatočné zásoby všetkého – tu však vzniká problém s nutnosťou vlastniť sklad a pravidelne ho dopĺňať. A vzhľadom na Murphyho zákony určite jedna vec bude zrazu chýbať všetkým zamestnancom v kancelárii.
  2. Je možné sa obrátiť na pravidelný servis dodávania kancelárskych potrieb – hoci sa jedná zdanlivo o drahú alternatívu, nie vždy to tak musí byť. Firma, ktorá kancelárske potreby dodáva, sa stará kompletne o servis a office manažér tak neprichádza o časť svojho pracovného času zabezpečovaním kancelárskych potrieb.

Kancelárske potreby nemusia byť zbytočnou starosťou, hoci sa hlavne pri väčších firmách môže zdať náročné vytvoriť optimálny stav zásob a prísunu kancelárskych potrieb. Pokiaľ sa táto starosť zverí do rúk odborníkom, tak sa office manažér môže v pokoji venovať svojej práci bez nutnosti míňania svojho času na zabezpečovanie kancelárskych potrieb. Tak prečo nepresunúť starosti na externú firmu.

Komentovať