K interiérovému dizajnu patrí aj elektroinštalačný materiál

elektroinštalačný materiálPri zariaďovaní alebo rekonštrukcii bytu by sme mali myslieť aj na tie najmenšie detaily. Takýmto detailom je napríklad elektroinštalačný materiál, teda zásuvky, vypínače a pod.

Život bez využívania elektrickej energie si dnes už veľmi nevieme predstaviť. Kedysi ľuďom stačilo aby mali v izbe len jednu zásuvku, pretože spotrebiče a zariadenia, ktoré používame dnes ešte nepoznali. Dnes je to však úplne inak. Mať v domácnosti počítač, televízor, rádio, práčku, chladničku a rôzne iné spotrebiče fungujúce na elektrickú energiu, je dnes úplnou samozrejmosťou. Na ich zapojenie nám však nestačí jedna zásuvka, ale hneď niekoľko a to v každej miestnosti.

Čo potrebujeme k zavedeniu elektriny do domu

Pred zavedením elektriny do domu si treba všetko dobre rozmyslieť a naplánovať, aby zásuvky a vypínače boli rozmiestnené čo najlepšie a nebolo treba používať predlžovacie káble či rozbočovače. Toto však treba konzultovať so stavebným inžinierom alebo firmou, ktorá sa zameriava na elektroinštalácie.

Takže k zavedeniu elektriny do vášho domu budete potrebovať technika, ktorý je na túto prácu certifikovaný, prístup k sieťam, ktoré sa pridáva k žiadosti o stavebné povolenie a samozrejme peniaze za prácu a elektroinštalačný materiál.

Zariadeniu domu prispôsobujeme aj vypínače a zásuvky

elektroinštalačný materiálElektroinštalačný materiál – zásuvky a vypínače sa inštalujú úplne na záver. Väčšinou vtedy, keď už máte predstavu o tom ako namaľujete steny a ako zariadite izby. Podľa toho ich potom zladíte farbou aj dizajnom. Zásuvky a vypínače môžu byť výrazné alebo diskrétnejšie. Splývať s farbou steny, alebo ladiť s farbou nábytku. Do detskej izby môžete nainštalovať vypínače s detskými motívmi. Do zásuviek sa pri malých deťoch odporúčajú poistky alebo bezpečnostné krytky, aby nedošlo k žiadnej nehode. Pokiaľ máte radi tlmené svetlo, no niekedy by ste potrebovali aj silnejšie, určite si zaobstarajte stmievače. Praktické sú aj senzory, ktoré po zachytení pohybu rozsvietia svetlá.

Elektroinštalačný materiál je možné zakúpiť v predajniach s elektroinštaláciami alebo aj v niektorých e-shopoch. V ponuke býva veľa klasických aj moderných dizajnov. Záleží už len na vašich nárokoch a požiadavkách.

Komentovať