Jedna kabelka nestačí

Kabelka je pre ženu jednoducho nenahraditeľná. Každá dáma by mala vlastniť minimálne jednu. Okrem praktického využitia na úschovu osobných vecí je kabelka aj dôležitým módnym doplnkom. V súčasnej záplave rôznych štýlov a dizajnov je pomerne náročné sa zorientovať a rozhodnúť sa akú kabelku vlastne chcete. Dôležitých je viacero faktorov, medzi inými predovšetkým veľkosť, kvalita, funkčnosť a samozrejme cena.

kabelka

Jedna kabelka nikdy nestačí.

Koľko kabeliek potrebujete?

Žiaľ, univerzálna kabelka, ktorá by bola vhodná na všetky príležitosti, neexistuje. Ak sa chystáte na výročný ples, nedoplníte predsa svoju večernú róbu kabelkou, ktorú nosíte do práce. Prezieravo vybavte svoj šatník niekoľkými kabelkami, ktoré vhodne doplnia váš outfit a splnia svoju funkciu, na ktorú ich potrebujete.

Štyri kabelky sú dosť

V zásade si súčasná moderná žena vystačí so štyrmi rôznymi kabelkami. Kupujte vždy najvyššiu kvalitu akú si môžete dovoliť, aby vám kabelka aj dlhšie vydržala. Tiež štýl a dizajn voľte skôr klasický a v neutrálnych farbách. Kabelka sa tak ľahšie skombinuje s akýmkoľvek oblečením. Štyri základné kabelky sú nasledovné:

kabelka

Malá či veľká kabelka? A čo tak mať obe?

  • Kabelky s rúčkou – klasický dizajn s plochou bázou a jednou alebo dvomi rúčkami. Mnohé majú odnímateľný pás na plece. Stredne veľká a vždy elegantná. Vhodná do práce, do spoločnosti, ale aj na neformálne príležitosti.
  • Cross body – tieto kabelky sú naopak väčšinou bez rúčky, s pásom na nosenie krížom cez plece. Sú voľbou, ak chcete, mať voľné ruky a sú veľmi univerzálne. Menšie a prepracovanejšie vyzerajú módne a slušivo.
  • Kabelky do ruky – zíde sa na formálne a spoločenské príležitosti, kde sa veľká kabelka jednoducho nehodí. Alebo kedykoľvek, keď potrebujete so sebou naozaj len to najesenciálnejšie. Je veľmi malých rozmerov aby sa ľahko zmestila do ruky.
  • Kabelky „tote“ – veľmi všestranná veľká kabelka, bez ktorej sa nezaobídete. Vďaka svojmu tvaru a veľkosti je vhodná do práce, ak si so sebou nosíte laptop alebo rôzne dokumenty. Pohodlne do nej zbalíte aj menší nákup alebo osušku na kúpalisko.

Komentovať