Jedálenský stôl – pýcha vašej kuchyne

Stoly odohrávajú v domácnosti rôzne role, a nachádzajú sa takmer v každej miestnosti. V detskej izbe väčšinou nájdeme písacie stoly, kde si deti robia domáce úlohy, v spálni menšie nočné stolíky a v obývačke väčšinou veľký spoločenský stôl, za ktorý sa okrem vás často usádzajú aj rôzny hostia vo vašom domove. Zabudnúť však netreba ani na jedálenský stôl v kuchyni, kde sa väčšina rodín stretáva pri spoločnom obede, raňajkách alebo večeri. Ten musí mať vhodné parametre pre každého člena rodiny, aby si pri jedení cítil pohodlne.

jedálenský stôl

Jedálenský stôl na všestranné využitie

Rozhodujú rozmery vašej kuchyne

Prvým krokom pri výbere stolov do kuchyne, je jednoznačne výber správnych parametrov, ako sú výška, šírka či tvar. Výšku a šírku samozrejme musíte prispôsobiť možnostiam vašej kuchyne. Je dobré si na takýto problém spomenúť už pri rekonštrukcii, kde si môžte prispôsobiť celú kuchyňu vašim požiadavkám. V prípade, že jedálenský stôl kupujete samostatne, bez iných stavebných zásahov, tak vďaka rôznym tvarom existuje pár dobrých trikov, ako dĺžku a šírku „oklamať“. Optické zväčšenie priestoru zariadi okrúhly alebo oválny stôl, a naviac na seba budú všetci vidieť, čo je tiež výhodou. Elegantným riešením malých priestorov sú rozkladacie jedálenské stoly. Nemenej dôležitá je výška a tá by sa mala pohybovať v rozmedzí od 70 do 80 centimetrov, ale to už väčšina žienok domácich, ktoré v kuchynskej zástere rozmaznávajú žalúdky celej rodiny, dobre vie.

jedálenský stôl

Stôl – potrebná súčasť každého domova

Jedálenský stôl z toho správneho materiálu

Stoly v kuchyni musia každý deň odolávať neľahkým vplyvom a sú vystavované vysokým rizikám poškodenia a to najmä poškriabaním. Preto by ste mali vyberať jedálenský stôl, len z tých najkvalitnejších materiálov ako je napríklad masív. Ten je obľúbený pre svoju kvalitu, pevnosť a hlavne odolnosť. Okrem tejto suroviny sa tiež kvalitné stoly vyrábajú z dubu, čerešne, jelši, borovice alebo smreku.

Farebné prevedenie je na vás a na ostatnom zariadení kuchyne. Ak, ale vyberáte nový nábytok do „holej“ kuchyne, je dobrým riešením sa poradiť s odborníkmi na návrhy interiéru.

Komentovať