Jedálenské stoličky nemusia byť len súčasťou jedálenskej zostavy

jedálenské stoličky

Pohodlné stoličky v jedálni potešia každého hosťa

Stoličky a stôl sú nielen dokonale funkčným a praktický nábytkom každého jedálenského priestoru, ale sú zároveň aj dôležitým estetickým prvkom, ktorý sa výrazne podieľa na vzhľade interiéru. Správne zvolené a skombinované jedálenské stoličky vedia interiér výrazne obohatiť a vyšperkovať, naopak zastarané, nemoderné, ošumelé a opotrebované, prípadne zle zvolené stoličky uberú modernému interiéru na atraktivite. Preto, ak je už na pohľad zrejmé, že vaše staré jedálenské stoličky potrebujú vymeniť, neváhajte ani chvíľu a urobte to čím skôr.

Ak stôl zostáva, ale jedálenské stoličky potrebujú radikálnu zmenu…

Ak sú vaše staršie stoličky súčasťou jedálenskej zostavy (stôl a stoličky v jednotnom dizajne), môže sa vám zdať finančne veľmi náročné vymeniť celú zostavu, najmä ak je napr. jedálenský stôl stále vo výbornom stave. Ale ani dobre vyzerajúci stôl, ktorého sa ešte nechcete vzdať nie je dôvodom, aby ste celkový dojem z interiéru naďalej kazili nevhodnými jedálenskými stoličkami. Dnes je už celkom bežné kupovať stôl aj stoličky samostatne a nezávisle od seba, takže ak je váš pôvodný jedálenský stôl stále atraktívny a naozaj kvalitný, napr. z dreveného masívu, pokojne ho doplňte len peknými novými jedálenskými stoličkami, napr. s nožičkami z dreveného masívu v odtieni vášho stola v kombinácii s kvalitným čalúnením sedacej aj operadlovej časti s poťahom vo farbe svetlého cappuccina alebo v neutrálnej bielej či čiernej farbe (napr. jedálenské stoličky GRACE a DARYA od DREVONY).

jedálenské stoličky

Aj plastové jedálenské stoličky môžu pekne zapadnúť do interiéru

Jedálenské stoličky nemusia byť vždy iba rovnaké

Zaužívaným pravidlom je, že jedálenské stoličky kupujeme vždy v párnom počte a jednotnom dizajnovom prevedení, či už potrebujeme štyri alebo šesť kúskov, vždy bývajú na vlas rovnaké. Čo tak vniesť do interiéru trocha fantázie a netradičného eklektického štýlu a kombinovať jedálenské stoličky na prvý pohľad zdanlivo nekombinovateľné? Vyskúšajte zladiť moderné tvarované plastové stoličky s rustikálnym kreslom či jednoduchými klasickými drevenými stoličkami a získate možno trochu netradičné, ale veľmi zaujímavé jedálenské sedenie. Každá stolička môže byť úplne iná, ale ak si netrúfate až na takú výraznú zmenu, možno vás zaujme aspoň kombinácia jedálenských stoličiek v jednotnom dizajne, ale v rôznych farbách prevedenia (napr. biela, čierna, červená).

Komentovať