Jarné topánky sú najlepšie kožené

Deti všeobecne veľa behajú a poskakujú, ale pre jarné obdobie to platí dvojnásobne, pretože po dlhej zime si chcú čas strávený vonku poriadne užiť.. Preto musia byť topánky na jar nielen pohodlné, ale aj vhodné pre zdravý vývoj detskej nohy. Na jarné, poťažmo celoročné topánky kladieme veľa požiadaviek. Počasie sa totiž v jarných mesiacoch často mení. Deti šantia, nohy sa im pritom zahrievajú a aj preto by mali jarné topánky vedieť dostatočne dýchať, aby nedošlo k nadmernému spoteniu nôh. Málo priedušný materiál je z tohto dôvodu pre jarné obdobie absolútne nevhodný. Najmä na začiatku jari býva vonku ešte dosť zima a obuv musí dieťa chrániť aj pred prechladnutím. Topánka teda potrebuje byť vyrobená tak, aby vedela držať teplo ale bola zároveň aj priedušná. Z tohto pohľadu je ideálnym materiálom pre výrobu detských jarných topánok  pravá koža.

jarné topánky
Kožené jarné topánky

Vyberte topánky, ktoré sa budu páčiť

Ako sa deti stávajú staršími, začínajú mať veľmi silný názor na to, ako má ich topánka vyzerať. Kým dievčatám sa páči najmä obuv s dievčenskými motívmi a pestrejšími farbami, chlapci preferujú obuv s jednoduchým dizajnom, pokojne aj jednofarebnú. Mali by sme sa vždy snažiť vyjsť v ústreti vkusu dieťaťa, aby k topánkam nemalo odpor len preto, že nemajú ich obľúbenú farbu. Či sa už rozhodnete dieťaťu kúpiť jarné topánky na šnúrky alebo na suchý zips, v žiadnom prípade nerobte kompromisy v kvalite materiálu či spracovania. Dieťa sa musí v topánočkách cítiť dobre, aby sa mohlo naplno venovať behaniu a objavovaniu sveta.

jarné topánky
Topánky na jar od výrobcu RAK

Topánky na šnúrky alebo na suchý zips?

Vždy záleží na konkrétnej situácii. U malých detí odporúčame topánky na šnúrky – väčšinou dieťaťu lepšie dopasujú. Keď je už dieťa väčšie a topánky si vie samo obuť a aj vyzuť, má zmysel uvažovať o suchom zipse. Obúvanie je potom rýchlejšie a napríklad v škôlke sa často očakáva, že si dieťa topánky nasadí samo.

Komentovať