Jamajka vás zaručene nikdy nesklame

Ak sa chystáte svoju tohtoročnú dovolenku stráviť v horúcom Karibiku, potom nech je to na Jamajke. Jamajka je tretí najväčší z karibských ostrovov a je známa nielen svojou jedinečnou kultúrou a bohatou históriou, ale predovšetkým nádhernými pieskovými plážami a čistým morom. Táto krajina sa dá inak definovať aj ako krajina vysmiatych tvárí, priateľských ľudí, veselých detí a zároveň destinácia s neskonale krásnou zelenou vegetáciou a nebeským karibským morom. Jamajka vám sľubuje nezabudnuteľnú dovolenku plnú exotiky a čo sľúbi, to aj splní. Zažite aj vy dokonalý oddych a pohodu, započúvajte sa do rytmu reggae pri vylihovaní na pláži a nezabudnite pri tom ochutnať aj tunajší rum.

jamajka

Krásne pláže na Jamajke

Jamajka – dovolenka v meste

Jamajka je krajinou reggae, konope aj rumu a jedna dovolenka bude primálo nato, aby ste túto úžasnú destináciu spoznali. Ak si to namierite do prístavného mesta Ocho Rios, môžete si vychutnať romantickú plavbu loďou alebo obdivovať úchvatnú exotickú prírodu v okolí mesta, za ktorou sem cestujú mnohí turisti. Očarí vás aj hlavné mesto Kingston, ktoré leží na úpätí Modrých hôr, na ktorých sú rozsiahle kávové plantáže – údajne sa tam pestuje najlepšia káva na svete, nezabudnite ju preto ochutnať! V kingstone nájdete aj múzeum Boba Marleyho či zvyšky legendárneho prístavu Port Royal, ktorý bol útočiskom pirátov až kým ho nezničilo zemetrasenie.

jamajka

Krásna príroda na Jamajke.

Jamajka má najkrajšie pláže!

Milovníkom krásnych pláží má Jamajka čo ponúknuť. Najmä v mestečku Negril, ktorého najväčším lákadlom je 11 kilometrov dlhá pláž nazývaná ako inak – Eleven mile. Nad ňou je ešte menšia a kludnejšia zátoka a pláž so zlovestným názvom Bloody Bay (Krvavá zátoka). Jamajka je ideálnym miestom aj na šnorchlovanie či potápanie, pretože rovnako ako príroda nad hladinou, tak aj svet pod hladinou vám má čo ponúknuť. No a ak sa vám zachce vidieť nejaké prírodné krásy, namierte si to do hlbokej vápencovej jaskyne Blue Hole, kde môžete plávať aj sa potápať a neďaleko nej je pohorie Orange Hill s najväčšími marihuanovými poliami v celej Jamajke.

Komentovať