Interiérové farby verzus exteriérové farby

Aký je medzi nimi rozdiel? Na začiatok si tieto pojmy trošku priblížime. Interiérové farby sú farby, ktoré sa využívajú vo vnútorných priestoroch. Rozdeľujú sa na eco friendly a normálne farby. Eco friendly farby sú šetrnejšie k zdraviu a nemali by obsahovať žiadne ťažké kovy, a ani ich zlúčeniny. Tieto farby našli využitie hlavne v zdravotníctve. To najmä z dôvodu, že sú antibakteriálne a protiplesňové. Exteriérové farby sú primárne určené na vonkajšie povrchy. Mali by mať vyššiu odolnosť ako interiérové farby a obsahovať taktiež protiplesňové vlastnosti. Medzi ďalšie vlastnosti patrí napríklad aj UV ochrana proti ich vyblednutiu.

Interiérové farby

Interiérové farby vyberajte podľa farby nábytku, aby to pekne ladilo.

Interiérové farby – podľa čoho si vybrať?

Toto rozhodovanie je pomerne dosť individuálne. Ako sa hovorí: „100 ľudí, 100 chutí“. Existuje viacero rozdelení – či už podľa emotívnosti každej farby alebo podľa Feng šuej. Každopádne toto rozhodnutie nie je ľahké, a je potrebné si uvedomiť, že táto farba vám bude spríjemňovať najbližších pár rokov. Preto jej výber poriadne zvážte. Ak ste ale človek, ktorý je „in“, tak vám prezradím, že na rok 2018 je trendy farba s názvom Ultra Violet. Táto farba by mala predstavovať mystérium celého vesmíru. Táto interiérová farba sa nesie vo fialovej s modrým podtónom.

Interiérové farby

Tmavšie interiérové farby je vhodné skombinovať v prípade, že máte svetlý nábytok.

Exteriérové farby alebo aký chcete mať dom zvonku?

Exteriér je veľmi diskutabilná téma. Pri tomto rozhodovaní by mal počítať človek s veľa možnosťami. Medzi aspektami, ktoré treba zvážiť je farebná škála, náter, odolnosť voči špinavosti či UV odolnosť farby. Exteriér vytvára prvý dojem na človeka, ktorý k vám prichádza, preto sa odporúča pracovať viac s takzvanými neutrálnymi farbami. Pri takomto nátere je dobré myslieť aj na iné exteriérové doplnky, ktoré vám vedia spoločne s farbou náteru vytvoriť unikátny dizajn exteriéru. Dúfam, že Vám tento článok pomohol zorientovať sa v týchto dvoch výrazoch a ak ste sa dočítali až sem, ďakujem vám za pozornosť.

Komentovať